
Kiedy nudzą dyskoteki, domówki nie cieszą tak jak kiedyś, a w pubie nie da się potańczyć, warto przemyśleć alternatywną formę spędzania wieczorów. Polskę zaczyna opanowywać moda na imprezy w stylu wiejskich potańcówek
W Raciborzu na Przystanku Kulturalny Koniec Świata wyjątkowe wydarzenie kulturalne: koncert i potańcówka prowadzona przez mistrzów Prusinowski Trio. Zespół sprawdził że oberki , kujawiaki mazurki to muzyka dla każdego i w każdym wieku . I nagroda i tytuł Folkowego Fonogramu Roku 2010 jury przyznało płycie "Serce" Tria Janusza Prusinowskiego na XIV Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja” potwierdza iż jest to formacja wybitna.
Zespół koncertował na całym świecie min:
– Open’er Festiwal Word Stage
– USA (m.in. Carnegie Hall NY, Chicago Symphony Center)
– Kanada (Vancouver Folk Music Festival)
– Francja, Belgii, Portugalii, Luksemburgu
DATA: 19 listopada
MIEJSCE: Przystanek Kulturalny Koniec Świata
BILETY: 15 zł od osoby (są już w przedsprzedaży – ilość miejsc ograniczona)
WAŻNE INFO: Radzimy wziąć ze sobą dobre buty do tańca, którego na pewno nie zabraknie.
ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Kulturalne ASK, Przystanek Kulturalny Koniec Świata




![Sukcesy Skazy na ogólnopolskim turnieju tańca w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Sukcesy Skazy na ogólnopolskim turnieju tańca w Kędzierzynie-Koźlu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza.jpg)
![Andrzej Biskup powrócił do raciborskiej biblioteki z powieścią „Miriam” [ZDJĘCIA] Andrzej Biskup powrócił do raciborskiej biblioteki z powieścią „Miriam”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/andrzej-biskup-25.jpg)


![Wielka Sowa i Szczeliniec Wielki zdobyte przez Raciborzan [ZDJĘCIA] pttk raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/pttk-raciborz-2-3.jpg)



![Uczniowie z Raciborza pokazali, że czytanie wciąż jest modne [ZDJĘCIA] jak nie czytam jak czytam](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/jak-nie-czytam-jak-czytam.jpg)
![Uroczystość czepkowania studentów pielęgniarstwa w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczystość czepkowania studentów pielęgniarstwa w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/pielegniarstwo-czepkowanie.jpg)

![Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu [ZDJĘCIA] Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/czerwcowy-turniej-przedszkolakow.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Puzon w roli głównej. Edukacyjny koncert dla uczniów w RCK [ZDJĘCIA] Puzon w roli głównej. Edukacyjny koncert dla uczniów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-umuzykalniajacy-rck.jpg)




