
Czy moja babcia tańczyła breakdance'a? – na to pytanie młodzi studenci otrzymają odpowiedź podczas kolejnego już wykładu w ramach Dziecięcego Uniwersytetu jaki działa pod egidą Raciborskiego Centrum Kultury.
Wykład z komunikacji społecznej przeprowadzi dr hab. Małgorzata Lisowska – Magdziarz z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w języku mediów i teorii reklamy. Prowadzi badania nad formami perswazji w mediach.
Uniwersytet Dziecięcy to nie tylko same wykłady, to nie tylko teoria, ale również warsztaty i ćwiczenia. Podczas poprzedniego wykładu młodzi studenci mogli się z kolei dowiedzieć – do czego jest nam potrzebna krew? Dzieci, by dowiedzieć się więcej, odwiedziły raciborskie krwiodawstwo. – Mogli usiąść w fotelach, gdzie krwiodawcy oddają krew, część studentów się bała, ale panie uspokajały, że są jeszcze za mali na pobieranie krwi. Już udało się pozyskać deklarację tych odważniejszych, że jak dorosną to na pewno krew oddadzą – uśmiecha się Janina Wystub, dyrektor RCK.
Najbliższy wykład – Czy moja babcia tańczyła breakdance'a? już w sobotę 10 grudnia o godz. 11:00 w RCK przy ul. Chopina.
RCK




![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)
![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)


![Zawodnicy Butokukan Racibórz z medalami mistrzostw Polski [ZDJĘCIA] Zawodnicy Butokukan Racibórz z medalami mistrzostw Polski](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/butokukan-raciborz-iaido.jpg)
![Ponad 100 uczestników na starcie Biegu z Książką w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/bieg-z-ksiazka.jpg)



![Spotkanie z podróżnikiem w Rudach. Mariusz Kurek o odwadze i determinacji [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/mongolia-biblioteka-rudy.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



