Ile gminnych pieniędzy dla organizacji pozarządowych?

0

Współpraca na linii gmina Kuźnia Raciborska – organizacje pozarządowe to jedna z uchwał, jakie podjęto podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej.

Podstawowym założeniem jest kontynuacja współpracy wypracowanej w poprzednich latach. – Kwota na małe granty, jaką widzimy do wydatkowania w przyszłym roku utrzymana jest na poziomie z 2011 r. Jej wysokość program zakłada na minimum 8 tys. zł, natomiast w uchwale budżetowej zapis ten doprecyzujemy – mówi burmistrz Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

Na jakie cele będzie można pozyskać fundusze? Jak zaznacza Rita Serafin – pomysły na otrzymanie środków przez różne organizacje pozarządowe są rozmaite. Koncepcja przedłożona przez organizację, musi spełniać pewne wymagania: – Przede wszystkim powinna integrować mieszkańców i tworzyć wartość dodaną. Szanse na środki będą miały również te organizacje, których pomysłodawca założenia programu dla tego typu gratów będzie umiał opracować i nam przedstawić – mówi burmistrz.

Kwota 8 tys. zł nie jest – jak podkreśla R. Serafin – wysoka, jednak dotychczasowe doświadczenia, jakie gmina miała pokazały, że jest wystarczająca. – Są to bardzo sympatyczne i drobne imprezy integracyjne, które nie obciążają mocno gminnych finansów. Tym bardziej zapraszamy nasze organizacje do podjęcia współpracy – mówi burmistrz.

Organizacja starająca się o dofinansowanie z budżetu, musi posiadać jakiś wkład własny. – Kiedy weźmie się pod uwagę swoje środki plus to, co otrzyma się z gminy, to można już myśleć o zorganizowaniu czegoś sympatycznego dla mieszkańców – dodaje Rita Serafin.

Bartosz Kozina

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here