„Święta u pani zimy” w wykonaniu przedszkolaków

1

Jak co roku rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 15 mieli okazję zobaczyć swoje pociechy na scenie Raciborskiego Centrum Kultury. Dzieci przygotowały dla nich przedstawienie pt. "Święta u pani zimy" (zdjęcia).

Dzieci w świątecznym spektaklu wystąpiły już trzeci rok z rzędu. – Chcemy aby była to impreza cykliczna, dlatego w przyszłym roku również będziemy starać się o jego organizację – mówiła dyrektor Przedszkola nr 15, Urszula Frydel. Przedstawienie przygotowały wspólnie wszystkie nauczycielki – Iwona Jurczykowska – Kosik, Daniela Bizoń, Ewa Łukasik, Magdalena Paluch, Barbara Ciuruś, Anita Matuia, Iwona Kołodziej oraz Magdalena Wieczorkowska. Spektakl, który można było obejrzeć w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury, nosił tytuł "Święta u pani zimy". Na scenie zaprezentowało się około 100 dzieci, a oglądało ich około 500 osób. W większości byli to oczywiście rodzice, którzy chcieli zobaczyć jak poradzą sobie ich pociechy.

- reklama -

 

 

Dzieci zatańczyły między innymi tango, sambę oraz freestyle do piosenki "Wyginam śmiało ciało" oraz etniczny taniec do piosenki "Loca" Shakiry. Wszystkich układów nauczyły się na dodatkowych zajęciach z tańca w przedszkolu. Aplauz wywołał także spontaniczny breakdance w wykonaniu Kamila, jednego z dwójki dzieci prowadzących przedstawienie. Nie zabrakło również zabawnych sytuacji. W oczekiwaniu na rozpoczęcie się melodii jedna z dziewczynek na scenie zawołała "Gdzie jesteś mamo?" na co uradowana mama wstała z miejsca na widowni i szczęśliwa pomachała do córki. Inna zabawna sytuacja miała miejsce kiedy jednemu z występujących chłopców zsunęła się na oczy czapka i nie wiedział, że ma zejść ze sceny. Chłopiec stał nie wiedząc co się dzieje. Sytuacji takich było kilka, gdyż na scenie występowały dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Wszystkie jednak wywoływały uśmiech na twarzach publiczności.

 

 

Na koniec wszystkie dzieci wraz z paniami prowadzącymi zaśpiewały "Jingle Bells" w języku angielskim i pożegnały się z widownią machając, śląc całusy i elegancko kłaniając się.

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Po pierwsze pani Anita Matuła a nie Matuia, po drugie nie tańczyły do piosenki „Loca” tylko „Waka Waka” a po trzecie chłopczyk tańczący i prowadzący nazywał się Kacper a nie Kamil

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here