
Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej oraz Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim zaprasza szkoły i inne placówki oświatowe na Zamkowe Lekcje Historii organizowane w siedzibie raciborskich Piastów.
Agencja oferuje bezpłatne zajęcia, na które składa się prelekcja w sali konferencyjnej domu książęcego oraz zwiedzanie zamku z historykiem. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzą się m.in. jak i kiedy powstał Racibórz, czym różni się miasto lewobrzeżne od zamku, kim byli pierwsi raciborzanie, co ma wspólnego z Raciborzem król Władysław Łokietek i margrabia Jerzy, a także czy tajemne przejście pod Odrą z zamku do klasztoru istniało naprawdę. Prelekcji towarzyszy prezentacja multimedialna i mały konkurs wiedzy o Raciborzu z nagrodami. W razie zainteresowania pracownicy Agencji proszą o kontakt w celu umówienia terminu spotkania.
/ps/






![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)




![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)






