
Nietypową interwencję i sensacyjne znalezisko odnotowali w piątkowy wieczór raciborscy policjanci. Zatrzymali 67-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

W nocy 30 listopada 2012 roku około godziny 22.50 oficer dyżurny raciborskiej policji otrzymał nietypowe zgłoszenie interwencji od dyżurnego straży pożarnej. Informacja dotyczyła broni palnej ujawnionej w trakcie gaszenia pożaru piwnicy na terenie miasta Raciborza przy ul. Waryńskiego. Dyżurny raciborskiej policji niezwłocznie na miejsce skierował patrol prewencji, funkcjonariusze na miejscu potwierdzili nietypowe odkrycie strażaków. Policjanci zabezpieczyli 2 sztuki broni palnej typu mauser oraz 1 przeróbkę, 1 rewolwer oraz około 100 sztuk amunicji. Mężczyzna został zatrzymany w Komendzie Powiatowej Policji celem złożenia wyjaśnień dotyczących nielegalnego posiadania broni i amunicji, o sprawie powiadomiona została Prokuratura w Raciborzu.
źródlo: KPP Racibórz
/ps/




![Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/maja-adamik-13.jpg)


![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)



![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)










Czyżby raciborski Brunon K.? Niech policja sprawdzi czy nie szykował zamachu na Radę Miasta.
Dwie przerdzewiałe giwery i pistolet na kapiszony to ma być arsenał? Przypadkiem to nie tania sensacja?
Mężczyzna, który miał tą broń w piwnicy miał ją tylk oi tyłącznie w celach kolekcjonerskich. Co nie zmienia faktu, że powinien mieć na nią papiery. Masakra, to starszy Pan i co teraz wsadzą go do pierdla?