DBI-podsumowanie

Podsumowano konkursy związane z DBI: konkurs na plakat wykonany dowolną techniką, prezentację multimedialną, filmik, scenkę teatralną lub opowiadanie o zagrożeniach płynących z Internetu i skutkach, jakie może wywołać nasza nieostrożność lub stosowanie cyberprzemocy.W środę, 26 lutego 2014 uczniowie i nauczyciele Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu zebrali się w auli na apelu podsumowującym Dzień Bezpiecznego Internetu. Nauczyciele informatyki pani Anita Dąbkowska, Renata Dradrach – Szweda i Maria Senftleben oraz pedagog szkolny pani Joanna Nowak, przypomniały uczniom, jaki był cel i przebieg DBI w G 5. Na początku stycznia, rodzice, uczniowie i nauczyciele otrzymali biuletyn na temat TIK (Technologii Informacji Komunikacyjnej), każdy uczeń otrzymał opracowany przez nauczycieli kodeks TIK, w szkole wprowadzono Procedury TIK. Po feriach zimowych, na lekcjach informatyki, poszukiwano informacji i filmów dotyczących najczęstszych zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, dyskutowano o skutkach i konsekwencjach prawnych stosowania cyberprzemocy.
11 lutego, przez cały dzień, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły nosili zaprojektowane przez uczennice klasy III A logo DBI w G5. Na korytarzach pojawiły się dekoracje w postaci zawieszonych pod sufitem balonów z doczepionymi hasłami dotyczącymi bezpiecznego Internetu. Nie zabrakło również plakatów o tej tematyce. Oczywiście, autorami haseł i plakatów byli uczniowie Gimnazjum Nr 5. Podczas przerw przerywnikiem muzycznym był motyw z filmu „Przygody Fejsmena”, na lekcji wychowawczej, we wszystkich klasach, odbyły się zajęcia o bezpieczeństwie w sieci.
Obchody DBI trwały do końca lutego.
Zostały również ogłoszone następujące konkursy związane z tym dniem: konkurs na plakat wykonany dowolną techniką, prezentację multimedialną, filmik, scenkę teatralną lub opowiadanie o zagrożeniach płynących z Internetu i skutkach, jakie może wywołać nasza nieostrożność lub stosowanie cyberprzemocy.

Na apelu przedstawiono zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Oto zwycięzcy:
Prezentacja multimedialna:

I miejsce – Przemysław Siudak z klasy III a

II miejsce – Filip Dobies i Grzegorz Fatyga z klasy III b

III miejsce – Mateusz Bauerek z klasy IIIa

Plakat:

I miejsce – Dżesika Koncewicz i Simona Mruzek z klasy III a
oraz Dajana Krzykała i Justyna Możejko z klasy II a

Filmik:

I miejsce – Łukasz Syjud.

Na zakończenie uczestnicy apelu obejrzeli scenkę teatralną w wykonaniu uczennic klasy II a: Julii Ejsmont, Moniki Heider, Justyny Leśnikowskiej i Anity Sekuły. Scenka miała przypomnieć o tym, że wysłanego sms-a lub listu wysłanego pocztą mailową nie da się, tak jak tradycyjnego listu zniszczyć w niszczarce.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj