
Festiwal Zespołów Młodzieżowych po raz pierwszy wystąpił w Polsce. Koncert odbył się w DK "Strzecha".
W Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu odbył się półfinałowy koncert Festiwalu Zespołów Młodzieżowych. Koncert miał odbyć się w amfiteatrze przy domu kultury. Pogoda jednak nie dopisała i koncert przeniesiono do jego wnętrza. Na scenie można było zobaczyć 5 zespołów: The Messis (Polska), Pigs in Tank(Polska), Agent Purple (Polska), Echo Message (Czechy) i Come and Play (Czechy). Festiwal to polsko-czeski projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury, a także przez organizację kulturalną OKO partnera z Opawy.
/p/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)












Ładni chłopcy, szczególnie ten z pierwszego zdjęcia – szkoda tylko, że festiwal odbył się w tak mało atrakcyjnym miejscu – Strzecha kojarzy się z imprezami dla starcyh, odkąd dyrektorka wykurzyłą stamtą Koniec Świata niewielu młodych tam zagląda.