
3 lutego zespół tetralny „Irrealis” Zespołu Szkół Mechanicznych wystąpił w Miejskim Domu Kultury z kolejną inscenizacją, którą wyreżyserował pan Andrzej Biskup. Spektakl pt. „Opowieść wigilijna, czyli to samo a jednak inaczej” – inspirowany powieścią Dickensa – był satyrycznym spojrzeniem na polską rzeczywistość. W przedstawieniu wystąpiły – po raz ostatni – uczennice klasy 3h. Gościnnie wspierały to widowisko solistki zespołu wokalnego „Miraż”.
Czytaj również w redakcji RPI.
- reklama -






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone w Raciborzu [ZDJĘCIA] 50 lecie pozycia malzenskiego raciborz usc](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/50-lecie-pozycia-malzenskiego-raciborz-usc.jpg)



![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)





