Danuta K. jest podejrzana o psychiczne znęcanie się nad upośledzonym umysłowo 21-letnim synem. Prokuratura zarzuciła jej przetrzymywanie syna od 2001 do grudnia 2003 r. w jednym pokoju z czterema psami, które załatwiały w tym pomieszczeniu potrzeby fizjologiczne. Kobieta uważa zarzuty za wyssane z palca.
Dochodzenie w sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Raciborzu. 11.03 sformułowała akt oskarżenia przeciwko 47-letniej raciborzance. Zarzuca się jej znęcanie nad człowiekiem, a także psami.
Więcej w Nr 12 Nowin z dnia 17 marca 2004r.




![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)






![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









