
W dzień zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem postępujące od zachodu opady deszczu. Stan wody przekracza poziomy alarmowe.




Spacerując po nabrzeżu Odry z ul.Piaskowej, nie widać zagrożenia zbyt wysokiego poziomu wody. Jednak obserwując poziom wody na kanale Ulga można wnioskować, że stan wód jest niepokojąco wysoki. Wprawdzie synoptycy przewidują stopniowe zanikanie opadów, jednak poziom wody przekracza stany alarmowe (Jak podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (8 wrzesnie godz. 17:00) w Krzyżanowicach przekroczony został stan alarmowy o 198cm (stan ostrzegawczy o 338cm), zaś w Miedonii stan alarmowy przekroczny o 98cm (stan ostrzegawczo przekroczony o 298cm)).
Zgodnie z IMGW w Krakowie, w naszym regionie w dniach 9-10 września, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7 do 8 st., (wysoko w Beskidach od 1 do 3 st. C). Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, (w porywach do 50 km/h), zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane lub małe, po południu wzrastające do dużego i późnym popołudniem postępujące od zachodu opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 do 15 st.Wiatr umiarkowany, zachodni skręcający na południowo-zachodni.
//i/




![Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem [WIDEO] Śpiewamy światu. Świąteczny singiel Stasia Karonia z raciborskim akcentem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/stas-karon-ars.jpg)

![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Akcja „Podaj Prezent” na rynku w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja-podaj-prezent.jpg)


![Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu [ZDJĘCIA] Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/pttk-raciborz-wieden-1.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)




