- wydarzenie już minęło.
Koncert Matylda/Łukasiewicz na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata 1 września

W styczniu minął rok od pierwszej głośnej premiery, czyli utworu “Matka”, który zyskał niemal wiralową popularność i na stałe zagościł na najważniejszych playlistach.
Przystanek Kulturalny Koniec Świata zaprasza na koncert Matylda/Łukasiewicz. Wydarzenie odbędzie się 1 września o godz 19:00 i będzie zapowiedzią nowego cyklu koncertowego w raciborskim klubie muzycznym. Bilety do kupienia na https://www.kupbilecik.pl/imprezy/133146/Racib%C3%B3rz/Matylda+Dami%C4%99cka+i+Radek+%C5%81ukasiewicz/. Liczba miejsc ograniczona.
W styczniu minął rok od pierwszej głośnej premiery, czyli utworu “Matka”, który zyskał niemal wiralową popularność i na stałe zagościł na najważniejszych playlistach. Od tamtej pory ukazało się jeszcze sześć utworów: “Zamknąć”, “Mężczyźni”, “Nudny Rok”, „Nie Stało Się Nic”, “Czuły Barbarzyńca” oraz „Sepleń” – wszystkie łączy jeden mianownik: mocny tekst, niebanalne linie melodyczne i charyzmatyczny głos. Sukces zespołu zaowocował bogatą trasą koncertową, która grana przedpremierowo zyskała nazwę “preorder tour” i objęła prawie 30 koncertów, w tym kilka ważnych letnich festiwali jak Męskie Granie czy Olsztyn Green Festival.
MATYLDA
Reżyserka, twórczyni wizualna, aktorka, ilustratorka i wokalistka, oraz laureatka nagród za swoją działalność artystyczną. Pracę w teatrze rozpoczęła w Teatrze Nowym za dyrekcji Adama Hanuszkiewicza. Współpracuje m.in. z NOSPR w Katowicach, Och-Teatrem, Teatrem Polonią w Warszawie czy Teatrem InVitro w Lublinie. Ich zawodowe drogi z Radkiem Łukasiewiczem przecięły się w Klubie Komediowym, gdzie stworzyli swój pierwszy utwór. Wokalistka i reżyser widowisk muzycznych „Znikające Miasta”, „Cohen i Kobiety” (dyr. muz. Leszek Biolik), „Bowie First Step” (dyr. muz. Wojciech Waglewski). Muzycznie współpracowała m.in. z Radkiem Łukasiewiczem, Wojciechem Mazolewskim, Leszkiem Biolikiem, Janem Młynarskim, Wojtek Mazolewski Quintet. Współtworzy i regularnie koncertuje z zespołami Matylda/Łukasiewicz i Polskie Znaki.
RADEK ŁUKASIEWICZ
Kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów piosenek. Założyciel zespołu Pustki, z którym wydał siedem albumów długogrających, dostał nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego i był dwukrotnie nominowany do nagrody „Paszportów Polityki”. Jest współzałożycielem takich zespołów jak Bisz/Radex czy Polskie Znaki, z którym nagrał „Rzeczy ostatnie” – płytę z pieśniami o śmierci, przemijaniu i żałobie. Jego teksty śpiewają m.in. Monika Brodka, Piotr Zioła czy Artur Rojek. Współpracował z takimi artystami jak Mark Lanegan, Vito Bambino, Sanah, Katarzyna Nosowska, Muniek Staszczyk, Basia Bułat, Fisz Emade. Skomponował muzykę do licznych spektakli teatralnych.

oprac. /kp/
– reklama –





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)



![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)

![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








