Recital Kabaretowy Artura Andrusa w Wodzisławskim Centrum Kultury 26 września
Wodzisławskie Centrum Kultury ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 17, Wodzisław Śląski, Śląskie, PolskaWodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Recital Kabaretowy Artura Andrusa. Artysta wystąpi wraz z zespołem w piątek 26 września o godz. 19:00. Publiczność będzie mogła usłyszeć zarówno dobrze znane i lubiane przeboje piosenki kabaretowej, jak i utwory z najnowszego albumu pt. „Sokratesa 18”.
Klub Ojca w raciborskiej bibliotece: sportowe spotkanie z Piotrem Żurawikiem 27 września
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, śląskiePo wakacyjnej przerwie Klub Ojca wraca z nową energią i tym razem stawia na sport. 27 września o godz. 11:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się spotkanie z trenerem i radnym miejskim Piotrem Żurawikiem. Wydarzenie skierowane jest do ojców i ich dzieci, którzy chcą wspólnie spędzić czas w aktywny i inspirujący sposób.
Bike Race Racibórz 2 – wyścig MTB w Arboretum Bramy Morawskiej 28 września
28 września w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu odbędzie się druga edycja wyścigu MTB – Bike Race Racibórz.
Zawodnicy zmierzą się z kilkukilometrową trasą pełną leśnych ścieżek, technicznych podjazdów, dynamicznych zjazdów i naturalnych przeszkód. Start i meta zlokalizowane będą w pobliżu Raciborskiego Grodu Średniowiecznego, który będzie stanowił tło dla całego wydarzenia. Przewidziano specjalną kategorię dla mieszkańców Raciborza, a także miasteczko rowerowe i wyścigi dla dzieci. Na przybyłych będą też czekać rodzinne atrakcje w grodzie i strefa gastronomiczna.
Wyjazd na spektakl „Arabela” do Cieszyna z raciborską biblioteką 28 września
Biblioteka w Raciborzu i Regionální knihovna Karviná zapraszają mieszkańców 28 września na wspólny wyjazd do Cieszyna. Uczestnicy wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Bez granic” i obejrzą spektakl „Arabela” w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Wydarzenie realizowane jest w ramach nowego projektu „BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA. Polsko-czeskie spotkania bibliotekarzy”. Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy.
Koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej w Raciborskim Centrum Kultury 28 września
Raciborskie Centrum Kultury Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz, Śląskie, Polska28 września o godz. 18:00 w Raciborskim Centrum Kultury będzie miał miejsce finał 20. Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Zwieńczenie jubileuszowej edycji uświetni koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Adama Wesołowskiego, podczas którego zabrzmią: "Polonez balowy" G.G. Gorczyckiego, "Muzyka na wodzie" Georga Friedricha Händla i Symfonia nr 41 "Jowiszowa" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Bilety dostępne są w kasach RCK i na https://biletyna.pl/event/view/id/548163.
Kurs tańca towarzyskiego w Raciborskim Centrum Kultury od 29 września
Raciborskie Centrum Kultury Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz, Śląskie, PolskaRaciborskie Centrum Kultury zaprasza młodzież i dorosłych na kurs tańca towarzyskiego, który rozpocznie się 29 września (poniedziałek) w RCK RDK przy ul. Chopina 21. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach: I stopień – godz. 17:30 i VI stopień – godz. 19:30.
Zajęcia „Mali Odkrywcy Sztuki” w DK Strzecha od 2 października
Dom Kultury Strzecha w Raciborzu Londzina 38, Racibórz, śląskie, PolskaRaciborskie Centrum Kultury kontynuuje organizację zajęć artystycznych dla najmłodszych. Od października dzieci będą mogły uczestniczyć w cyklu spotkań pod nazwą „Mali Odkrywcy Sztuki”, które odbywać się będą w Domu Kultury Strzecha przy ul. Londzina 38.
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 3 do 6 lat i mają na celu rozwijanie pasji oraz zainteresowań poprzez twórczą zabawę. Uczestnicy będą mieli okazję poznawać różne dziedziny sztuki – teatr, plastykę, muzykę i literaturę. Spotkania prowadzone będą w formie warsztatów, podczas których dzieci nauczą się współpracy i rozwiną wyobraźnię, a zdobyte doświadczenia zwieńczy występ na dużej scenie.
Jubileuszowy koncert orkiestr RCK Henryka Krótkiego w Raciborskim Centrum Kultury 3 października
Raciborskie Centrum Kultury Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz, Śląskie, PolskaRaciborskie Centrum Kultury zaprasza na wydarzenie inaugurujące sezon artystyczny 2025/2026 – jubileuszowy koncert orkiestr RCK Henryka Krótkiego, który odbędzie sie 3 października o godz. 18:00 w sali widowiskowej RCK RDK przy ul. Chopina 21. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasach RCK oraz online na stronie: biletyna.pl/koncert/JUBILEUSZOWY-KONCERT-ORKIESTR-RCK-Henryka-Krotkiego/Raciborz. Honorowane są karty Rodzina+ i Senior+.
– reklama –





![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)


![Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/slaski-oddzial-strazy-granicznej.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







