Wyjazd do Tropical Islands pod Berlinem z PCS w Raciborzu 26 sierpnia
Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu rozpoczyna zapisy na wyjazd do Tropical Islands pod Berlinem. Planowany wyjazd z Raciborza w sobotę 26 sierpnia o godz. 4:00, powrót tego samego dnia ok. 19:00-20:00, w Raciborzu ok. 1:00 w nocy. Przejazd autokarem finansuje Powiat Raciborski w ramach "Wakacji w powiecie 2023". We własnym zakresie należy zakupić bilety wstępu.
Dożynki powiatowo-gminne w Krzyżanowicach 26-27 sierpnia
Stadion LKS Krzyżanowice Dworcowa 12a, Krzyżanowice, śląskie, PolandW dniach 26-27 sierpnia na boisku sportowym LKS w Krzyżanowicach odbędą się dożynki powiatowo-gminne. Rozpoczęcie o godz. 17:00. Wystąpią lokalni artyści, a gwiazdą wydarzenia będzie zespół Video. Na niedzielę zaplanowano mszę św., przemarsz korowodu dożynkowego i uroczystość przekazania chleba. Następnie będą miały miejsce występy artystyczne i zabawa taneczna.
Ciapek Racing i dożynki w Krowiarkach 26-27 sierpnia
W dniach 26-27 sierpnia w Krowiarkach będzie miała miejsce trzecia edycja Ciapek Racing. Na torze na terenie Zielonego Centrum rywalizować będą rolnicy i miłośnicy starych ciągników. Początek w sobotę o godz. 16:00, wcześniej odbędzie się parada ciągników. Na niedzielę zaplanowano dożynki. Korowód wyruszy o godz. 15:00, następnie w programie są występy i zabawa taneczna.
Warsztaty tworzenia kadzideł i relaksacja metodą Jogi Nidry w GCK Nędza 26 sierpnia
Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy Strażacka 2, Nędza, śląskie, PolskaGminne Centrum kultury w Nędzy zaprasza na wakacyjne spotkanie z cyklu "Babska sprawa", które odbędzie się w sobotę 26 sierpnia w godz. 15:00-18:00. Podczas warsztatów zaprosimy was do stworzenia naturalnych kadzideł ziołowych, które w tradycji miały pełnić funkcje oczyszczające i ochronne, ale też poprawiać samopoczucie czy wesprzeć proces rekonwalescencji po chorobie. Wykonamy własne smużki – komponując je według swojego uznania z dostępnych w naszym najbliższym otoczeniu ziół, kwiatów i kory drzew. Warsztaty poprowadzi Marta Listopad.
Piknik przedsiębiorczości w Wodzisławiu Śląskim 26 sierpnia
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Wodzisławiu Śląskim Górnicza 7, Wodzisław Śląski, śląskie, PolandW sobotę 26 sierpnia w godz. od 16:00 do 19:00 w Wodzisławiu Śląskim będzie miała miejsce szósta impreza w ramach cyklu wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”. Tym razem miasta zaprasza mieszkańców i wodzisławskich przedsiębiorców do dzielnicy Jedłownik Szyb, gdzie na terenie boiska Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 (ul. Górnicza 7) odbędzie się "Piknik przedsiębiorczości".
Bitwa taneczna „Rogue Style 3” na bulwarach nadodrzańskich w Raciborzu 26 sierpnia
Bulwary Nadorzańskie w Raciborzu Plac Mostowy, Racibórz, śląskie, Poland26 sierpnia o godz. 17:00 Raciborskie Centrum Kultury i KS Breaking Racibórz zapraszają na bulwary nadodrzańskie w Raciborzu wszystkich miłośników tańca na wielką bitwę taneczną "Rogue Style 3. All style battle". – Zasady są proste: nieważne, jaki styl tańca prezentujesz, stajesz na jednej tanecznej macie z innymi tancerzami i pokazujesz, co w twoim stylu najlepsze, sędziowie to oceniają, a publiczność nagradza brawami. A to wszystko przy muzyce na żywo, o którą zadba DJ i perkusista nadający taneczny beat. Na zwycięzców czekają nagrody. Na koniec zapraszamy wszystkich na wspólną taneczną imprezę w stylu rogue – zachęcają organizatorzy.
Koncert zespołu wokalnego Miraż na Zamku Piastowskim w Raciborzu 26 sierpnia
Zamek Piastowski w Raciborzu ul. Zamkowa 2, Racibórz, śląskie, Polska26 sierpnia o godz. 18:00 na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbędzie się koncert inaugurujący obchody 30-lecia działalności zespołu wokalnego Miraż. W programie piosenki aktorskie, kabaretowe i musicalowe. Wystąpią: Roksana Lewak, Błażej Klimaszka, Michał Stuchły, Adrianna Górka, Julia Georges, Maja Kołpacka, Julia Halfar, Alicja Czerner, Aleksandra Górka i Emilie Grüner. Akompaniament: Michał Hadasik.
Turniej gry w tysiąca w Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu 30 sierpnia
Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu Klasztorna 9, Racibórz, śląskie, PolandPowiatowe Centrum Sportu w Raciborzu zaprasza do udziału w turnieju gry w tysiąca, który odbędzie się 30 sierpnia o godz. 17:00 w PCS. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapisy dokonywane są za pomocą SMS-ów z imieniem i nazwiskiem pod nr tel. 693 368 377. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy potrwają do 29 sierpnia.
– reklama –






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)



![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




![Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/slaski-oddzial-strazy-granicznej.jpg)