SZACHOWY SUKCES DRUŻYNY Społecznej Szkoły Podstawowej Raciborskiego Towarzystea Oświatowego „Szkoła”

SZACHOWY SUKCES DRUŻYNY Jeszcze wspominamy II Międzynarodowy Turniej Szachowy, którego jesteśmy organizatorem od dwóch lat, a tymczasem nasi uczniowie zdobywają I NAGRODĘ w Drużynowych Mistrzostwach Niepublicznych Szkół Podstawowych śląska w Katowicach na rok szkolny 2003/2004.

Celem turnieju była popularyzacja szachów wśród uczniów szkół niepublicznych oraz wyłonienie drużynowego mistrza na rok szkolny 2003/2004. Każda szkoła uczestnicząca w mistrzostwach mogła wystawić jedną drużynę złożoną z 4 grających w tym minimum jedną dziewczynkę. Każda z 4 _ osobowych drużyn rozegrała siedem meczów tzw. systemem szwajcarskim. O końcowej klasyfikacji decydowała suma zdobytych tzw. małych punktów, czyli zdobytych przez wszystkich zawodników danej drużyny. Organizator, którym była Katolicka Szkoła Podstawowa z Katowic zapewnił sprzęt do zawodów. Sędzią głównym był pan Jacek Bielczyk _ międzynarodowy mistrz w szachach.

- reklama -

Zwycięska drużyna w składzie: Anna Chadrian z klasy IV, Adrian Wesołowski z klasy II, Tobiasz Mayer z klasy IV i Adam Zalewski z klasy VI – otrzymała puchar oraz piękne szklane szachy, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy, nagrody za najlepsze wyniki indywidualne na szachownicach. Indywidualnie na szachownicy I miejsce zdobyła Anna Chadrian, II _ Tobiasz Mayer, III _ Adam Zalewski, a IV Adrian Wesołowski.

Zajęcia szachowe w popularnym „Słoneczku” prowadzone są od lat, jako oferta dodatkowa. Uczniowie od pierwszej klasy pod kierunkiem miłośnika tej dyscypliny Tadeusza Wójcika mają okazję szlifować umiejętność koncentracji uwagi oraz rozwiązywać umysłowe łamigłówki. Na swoim koncie mają już wiele sukcesów, ale najważniejszym jest doskonalenie procesu myślenia, co bardzo pomaga uczniom we wszystkich pozostałych zajęciach edukacyjnych, a procentuje wynikami po klasie III podczas badań kompetencji i klasie VI – na sprawdzianie zamykającym cykl kształcenia w szkole podstawowej, który kolejny rok jest wyjątkowo wysoki.

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here