V KONKURS WIEDZY HUMANISTYCZNEJ

2 czerwca 2004r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Humanistycznej. Tym razem przebiegał w formie teleturnieju wiedzy. Na konkurs zaproszono po dwóch uczniów raciborskich szkół podstawowych. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z „trzech kół ratunkowych”: 1) błyskawicznej podpowiedzi prowadzącej; 2) podpowiedzi publiczności; 3) wykorzystania słowników lub udzielenia samodzielnej odpowiedzi, która była najwyżej punktowana.
Do półfinału przechodzili uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów z 5 kolejnych losowanych pytań. Uczniowie byli punktowani indywidualnie i grupowo. Najchętniej korzystali z błyskawicznej podpowiedzi prowadzącej, chociaż za nią otrzymywali najmniej punktów.
W wyniku klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła:
I miejsce ucz. Patrycja Zisach z SP4( opiekun języka polskiego: K.Dutkowska, op. z historii: D. Michalicka);
II m.ucz. Magdalena Piętak z SP11(op. j.pol.: i historii: J.Morawiec);
III m.ucz. Barbara Wycisk z SP12(op.j.pol.: K. Rudzińska, z hist.:D.Galwas).
W klasyfikacji grupowej zwyciężyły: Im. SP12; II m. SP11 i SP4; III m. SP15.
Organizatorkami konkursu po raz kolejny są nauczycielki języka polskiego z SP4 w Raciborzu: mgr Krystyna Dutkowska i mgr Alicja Stoińska.
Po konkursie uczniowie mogli dokonać ewaluacji. Oceniali konkurs. Uznali, że pytania były łatwe, ale woleliby na nie odpowiadać pisemnie. Korekty wymagają pytania w finale. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dobrze się bawili.
Sponsorem nagród była Księgarnia „Sowa”.
Zmagania konkursowe obserwował doradca metodyczny języka polskiego: pan mgr Herbert Dengiel. Stwierdził, że warto w przyszłym roku zaprosić na ten konkurs szkoły z powiatu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here