Stacja Osuchowskiego

Prezydent Miasta Jan Osuchowski nie bacząc na sprzeciw wielu raciborzan podjął decyzję o warunkach budowy stacji paliw Orlen u zbiegu ulic Opawskiej i Łąkowej.

W Urzędzie Miasta odbyło się otwarte spotkanie z mieszkańcami dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego śródmieścia. Spotkanie miało burzliwy przebieg: mieszkańcy wyrażali swój sprzeciw wobec budowy stacji paliw w bezpośrednim sąsiedztwie ich mieszkań oraz dwóch szkół. Z kolei radni Frączek i Ziajka uważają, że firma projektowa Ago-Projekt przygotowała plany inwestycji nie licząc się ze zdaniem mieszkańców, a za co przyjęła honorarium w wysokości aż 350 tys. zł. W trakcie dyskusji mieszkańcy dowiedzieli się jednak, że prezydent Osuchowski właśnie podpisał decyzję o warunkach budowy stacji Orlen… Oznacza to, że prezydent ani większość Rady Miasta, nie przejęli się się głosami protestu 2 tys. raciborzan mieszkających w pobliżu miejsca planowanej inwestycji, która ich zdaniem stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia.


Więcej w raciborskim dodatku do "Dziennika Zachodniego" nr 38 z 17 września 2004 roku.


- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe gdzie mieszka nasz ” energiczny i pełny wigoru oraz witalności ” prezydent. Zapewne nie trudno się domyśleć, iż perspektywa widoku za oknem stacji paliw jest średnio przyjemna. Szanowny Panie myślę że będzie całkiem sprawiedliwe jak podpisze Pan p

  2. Niestety tak to jest kiedy w grę wchodzą wielkie pieniądze i osoba, która ma juz za sobą karierę polityczną. Jan Osuchowski już niczego dobrego dla miasta nie zrobi bo i po co, skoro to już jego ostatnia funkcja w tym mieście. Mam tylko nadzieję, że ci co

  3. niestety cena demokracji jest wysoka , ale jak w wolnej Polsce 30% ludzi idzie do urn wyborczych i z tego b.duzo niewaznych głosow to co mozna wymagac od władzy? mysle , ze nie nalezy w takim przypadku władzy przeszkadzac w pracy!
    proste jak sie nie id

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here