Oswoić alergię

0

Trzy spotkania poświęcone alergiom zorganizowała działająca od niedawna w Raciborzu Raciborska Akademia Zdrowia, wspierana przez katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego i Okręgową Izbę Aptekarską.

Pierwsze odczyty skierowano do pacjentów raciborskiego szpitala. Pomysł okazał się trafiony, bowiem chorzy przebywający w szpitalu mieli okazje do zdobycia nie tylko konkretnej wiedzy, ale także mogli sensownie zagospodarować popołudnie, które zwykle wolne jest od zabiegów i lekarskich wizyt. Wczesnym wieczorem ze specjalistami z zakresu alergologii, w Domu Kultury „Strzecha” spotkali się mieszkańcy Raciborza oraz lekarze i farmaceuci. Kazimiera Klementys, kierownik Apteki Akademickiej, adiunkt na Wydziale Farmacji Śląskiej Akademii Medycznej szeroko zaprezentowała możliwości pomocy, której może udzielić choremu na alergię bezpośrednio w aptece farmaceuta. O, tym z kolei jakie są objawy alergii i jak należy je leczyć powiedziała Teresa Ziętak, lekarz alergolog z raciborskiej Poradni Alergologicznej. Szerokie spektrum leków stosowanych w chorobach alergicznych przedstawiła zaś Halina Mączyńska. Kwietniowy dzień, w którym akademia zorganizowała spotkanie został wybrany nie przypadkowo bowiem to właśnie wiosna jest czasem, kiedy bardzo nasilają się dolegliwości związane z alergiami. A, sama alergia to po prostu brak prawidłowej reakcji odpornościowej organizmu. Organizmy podatne na alergię może uczulać niemalże wszystko, od kurzy, przez sierść zwierząt, aż do pyłków roślinnych. Objawy są, niestety bardzo przykre. Chory może mieć kłopot z oddechem, przykre wysypki czy też stale załzawione oczy, albo katar.


Współczesna medycyna, która wśród licznych specjalizacji wyodrębniła również alergologie potrafi już bardzo wcześnie wykrywać schorzenia i skutecznie je leczyć a przynajmniej ograniczać w znacznym stopniu przykre dolegliwości. Dlatego, każdy kto zauważy u siebie jakiekolwiek objawy uporczywego uczulenia, powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza.


/MaH/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here