ESKULAPIADA PCK

220

W dn. 26 kwietnia 2005r. odbył się I (szkolny)etap ESKULAPIADY, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W II LO wzięło w niej udział 21 uczniów z klas I i II.
Zwycięzcami I etapu zostali:

Agata Andruszko z kl.I h – I m-ce

Paweł Chlebek z kl. II a – II m-ce

Byli oni reprezentantami naszej szkoły w II etapie (rejonowym – dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) ESKULAPIADY, który miał miejsce 5 maja.
Wcześniej odbyli szkolenie wraz z innymi uczestnikami, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK.


W etapie międzyszkolnym uczestniczyli uczniowie następujących szkół:Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu, Zespół Szkół Zawodowych w Raciborzu, II LO im. A. Mickiewicza w Raciborzu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej.I miejsce zajął Paweł Chlebek , a II Agata Andruszko .

- reklama -


III etap (wojewódzki) odbędzie się dnia 8 czerwca w Katowicach. Przystąpi do niego zdobywca I miejsca Paweł Chlebek.


Celem ESKULAPIADY jest promocja oświaty zdrowotnej wśród młodzieży szkolnej.

W roku 2005 ma miejsce XIII edycja konkursu, zakres materiału obejmuje historię PCK, zasady udzielania I pomocy w nagłych wypadkach i zasady zdrowego stylu życia.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

220 KOMENTARZE

 1. A przepraszam w niby którym momencie zabrakło mi argumentów? To, że się nie zgadzasz z moją teorią nie znaczy, że mi zabrakło argumentów ( też się nie zgadzam z Twoimi konfabulacjami i powinienem stwierdzić, że zabrakło Ci argumentów). Jeszcze raz apeluję o to by nie powracać do tej afery z p.Marią W. w głównej roli!

 2. Do reservoir. Właśnie zauważyłem, że znikła z tego forum Toja rozprawa habilitacyjna! Czyżby serwer miał już dość tych „rozpraw naukowych” na temat działalności p.Wiechy?. Tak więc jeśli i ludzie i serwer postanowili zmienić ten drętwy temat uważam za sluszne dalsze kontynuowanie rozmów o rozwoju miasta w atmosferze zgody i „zdrowej konkurencji”. CZEKAMY NA WASZE POMYSŁY!

 3. darius

  co by nie zrobić, co by nie napisać,dla niektórych zawsze bedzie to pretekst do stwierdzenia,że wszystko jest bezsensu…chyba już się nie dziwię,dlaczego w naszym mieście jest tak jak jest..ludzie o małej wyobraźni głosuja na ludzi o jeszcze mniejszej wyobraźni i efekt tego widzimy na forum i UM:(

 4. Igor

  Witam wszystkich!! Darius! Nie przekreslaj prosze wszystkiego. sam wczoraj z anty-frączkiem zainicjowałem inny sposób rozmowy o naszym miescie i nie uważam by zakonczylo sie to poraszką. Wiele osób takze Ty włączylo sie do konstruktywnych pomysłów od których niewątpliwie należy zawsze zacząć. Znalazły sie tez jednostki ( zawsze takie będą), które kryrtykują z zasady. Ja dziękuje jednak wszystkim tym, którym podobnie jak mnie zalezy na tym miescie. Tu mi przyjdzie mieszkac ( z mojego wyboru)

 5. Już gdzieś kiedyś napisałem czy nie warto by uruchomić trasę kolejową Racibórz – Baborów – Głubczyce – Racławice Śl. Przecież w Kolzamie produkuje się autobusy szynowe, które potem jeżdżą po Polsce i po świecie a u nas cisza. Zachęcić mieszkańców sąsiednich mist i gmin do taniego sposobu na dostanie się i zwiedzanie Raciborza. Jak tak dalej pójdzie to w Raciborzu rozkradną tory i nic już tu nie wjedzie!

 6. darius

  nie wydaje mi się,żeby mogło się to komuś opłacać,a nawet gdyby znalazł się jakiś prywatny przewoźnik i we współpracy(rozsądnym współfinansowaniu ze strony samorządu lokalnego)chciał rozpocząć działalność to..wiadomo jak jest na PKP – sami nie będą jeżdzić,ale kogoś innego na tory nie wpuszczą..

 7. Tylko w ewentualnym kursowaniu szynobusu partycypowałyby wszystkie te gminy, do których by jeździł. A tak np. dzieciaki z Głubczyc czy Baborowa muszą wynajmować autobusy PKS by przyjechać do naszego MC.Donalda :-), muzeum lub na basen czy do kina a to wychodzi drożej niż bilet kolejowy.Krążą pomysły o uruchomieniu kolejki wąskotorowej a tu szwankuje normalna kolej i pewnie po 40 latach gdy już poznikają tory ktoś wpadnie na pomysł, że kiedyś była kolej do Głubczyc więc należy ją odbudować.

 8. Skoro szukacie pomysłów to dodam jeszcze jeden i to bardzo łatwy i tani w realizacji. Otóż marzy mi się aby przyjechać do Raciborza obojetnie pociągiem czy autobusem, wynając gdzieś na OSIRze kajak i spłynać np. do Kożla.

 9. Panie Piróg, a z Kędzierzyna tym kajakiem wrócić pod prąd??? Ha, Ha, Ha !. To już wolę drezynę wtedy będzie taniej. Jakoś moje pomysły są nie dostrzegane. A szkoda.

 10. Odra

  Panie pieróg czy piróg tu widzę, że ludzie zastanawiają się jak zdynamizować miasto dla dobra ogólu mieszkańców a pan wyskakuje z własną zachcianką, z której przyjemność tylko pan będziesz czerpać. Jesteś pan egoista!. Siedź sobie pan w tym Koźlu.

 11. Piorun

  Do pieruna ale walnęło w tym Raciborzu.

 12. do Pioruna! dopiero walnie jak Maria z Caritasu zostanie vice-prezydentem i zrobi z tą chołotą porządek w Raciborzu, popieram Ją i zagłosuję na taką osobę.

 13. …przepraszam ale coś zapomniałem: nigdy nie gustowałem w Strzesze a tym bardziej w Ozonie i napewno tam dzisiaj sie nie spotkamy , moim ulubionym miejscem jest niebieski Pałac pana M. na Rynku,zresztą już o tym gdzieś pisalem.Pozdrawiam.

 14. Pani Maria Wiecha, 10 letni dyrektor Caritas Polska, oddział zamiejscowy w Raciborzu, jest osobą, na której nie tylko można zawiesić oko (pretendująca domiana miss universe ziemi raciborsko-głubczycko-kietrzańskiej) ale również posiadającą wybitne zdolności organizacyjne, budowlane, konstrukcyjne i żelbetonowe nie wspominając już o kreatywności powiązanej z urokiem osobistym. Nic nie znacząca fakturka na 300 tyś zł jest niczym w porównaniu ile środków finansowych trzeba przeznaczyć… cdn…

 15. …cd. na budowę dróg i chodników. Osobiście uważam, że dla tak zaangażowanej persony jaką jest Maria, ksiądz z Caritasu z jakiejś dziury która nazywa się Opole, nie jest dla niej partnerem na dobre i na złe. Pani Maria gdyby tylko chciała mogłaby zostać dyrektorem Caritas Europa i Azja!! A najlepiej gdyby została wojewodziną w Rybniku albo w Branicach. Łączę pozdrowienia dla Marii.

 16. Gdzie jest Igor? może na delegacji i ma b. dużo pracy?

 17. anty-Frączek /2005-06-15 23:21:50/ A gzdie jest zachowana „bezpieczna” odległość między Makulikową tandetą a kościołem Św. Jakuba? Taka odległość powinna wynosić 100m. Pewnie rajcy mieli ruski metr. No przecież nie będą przeciwni własnemu nadwornemu kucharzowi i przydupasowi, u którego jadają politykierzy z prawej i lewej strony sali kolumnowej. No i któż podskoczy Makulikowi jeśli on ma brata prokuratora?. Jedna wielka mafia. Naszymi rajcami z UM powinno się zająć CBŚ!

 18. Igor

  Igor jest!!! I czuwa nad wszystkim.

 19. Teraz szanowni internauci możecie przekonać się ile jest fałszywych wypowiedzi podpisanych przez kogoś moim nickiem czyli 37ce804c a reszta to przyszywaniec. Bo tak się działa w naszym mieście ( nie wolno władz z UM krytykować a jak ktoś ma pomysły na Racibórz to należy go zniszczyć i ośmieszyć lub zrobić zamieszanie a internecie! NIE GŁOSUJCIE NA ŻADNEGO CYMBAŁA, KTÓRY OBECNIE ZASIADA W UM!BO ONI CHCĄ TO MIASTO ZNISZCZYĆ I OKRAŚĆ!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here