Pomnik naturalnych rozmiarów

0

Pomnik Jana Pawła II będzie miał wielkość naturalnych rozmiarów człowieka, w lewej ręcę będzie trzymał korony Matki Bożej, a prawą reką będzie je święcił.

Po śmierci Jana Pawła II pojawił się pomysł, by w mieście wznieść pomnik dla uczczenia jego pontyfikatu.
Przez jakiś czas trwały zagorzałe dyskusje nad jego umiejscowieniem. Pojawiła się między innymi propozycja, by postument stanął przed szpitalem przy ulicy Gamowskiej. Autorzy tego pomysłu chcieli w ten sposób dodawać pacjentom otuchy i wiary.

W końcu decyzja zapadła inna. Pomnik naszego rodaka stanie przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej, przy alei Jana Pawła. Jednym z głównych argumentów jest fakt, iż w świątyni tej znajdują się korony Matki Bożej, poświęcone przez Ojca Świetego. Co prawda zostały one poświęcone w Gliwicach, jednak uczynił to Jan Paweł II. Innym argumentem jest także to, że pomniki papieża powstają przy sanktuariach, więc tak będzie i tym razem. Tym bardziej, że jest to sanktuarium maryjne, a to właśnie jej oddał się Ojciec Święty. Pomnik będzie miał wielkość naturalnych rozmiarów człowieka, w lewej ręcę będzie trzymał korony Matki Bożej, a prawą reką będzie je święcił. – komentuje proboszcz parafii, Eugeniusz Dembicki.


Znany jest już całościowy koszt pomnika – około 120 tysięcy złotych. Na razie jednak nie wiadomo jak tę kwotę zdobyć – Na początek za pomocą rozprowadzanych cegiełek w parafiach naszego powiatu – mówi proboszcz.


We wrześniu mają rozpocząć się prace nad budową pomnika, a w październiku spodziewany jest już finał przedsięwzięcia. Miesiąc ten został wybrany nie bez przeczyny, bowiem właśnie w październiku Karol Wojtyła został Głową Stolicy Apostolskiej. Raciborski postument będzie takim drugim w naszej diecezji.


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here