Palenie: zdrowie i wygląd

0

Palenie tytoniu nie tylko szkodzi zdrowiu, ale także i urodzie. Substancje znajdujące się w dymie przenikają do skóry i powodują jej przedwczesne starzenie.

Bez blokowanych przez dym utleniaczy skóra traci swą elastyczność. Dym powoduje obniżenie poziomu estrogenów, co wpływa na wysuszenie skóry, zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, powstają przedwczesne zmarszczki, a te już istniejące pogłębiają się. Trądzik młodzieńczy, różowaty i łuszczyca zaostrzają się w wyniku działania dymu z papierosów. Skóra palaczy gorzej się goi. Palenie wzmaga też niekorzystny wpływ na skórę promieni słonecznych.


Wszyscy wiedzą, że palenie szkodzi zdrowiu, mając związek z wieloma poważnymi chorobami jak np. nadciśnienie, choroby układu oddechowego, czy wreszcie nowotwory. Mało jednak osób wie, że ma również wpływ na życie seksualne. Palenie zwiększa ryzyko impotencji o ponad 50%. Zmniejsza się objętość wydzielanego nasienia, ilość plemników, a także ich ruchliwość. Palenie jest jednym z największych zagrożeń sprawności seksualnej. Skurcz naczyń krwionośnych, spowodowany nikotyną, ogranicza dopływ krwi do prącia, a nikotyna znajdująca się we krwi uszkadza mechanizm zastawkowy, zatrzymujący w nim krew. Na szczęście rzucenie palenia spowodować może szybką poprawę prawności seksualnej mężczyzn.


Tak więc jeżeli chcemy pozostać atrakcyjni, przedłużyć swoją młodość i okres sprawności seksualnej, powinniśmy przestać palić i to szybko, zanim nikotyna poczyni nieodwracalne spustoszenia w naszych organizmach.

źródło: esculap.pl
/skvar/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here