Koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Północnej Nadrenii – Westfalii

0

Na ten koncert warto się wybrać. Już w najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia o godzinie 20.00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21, odbędzie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Północnej Nadrenii-Westfalii.

W programie koncertu:
Richard Wagner – Uwertura do opery "Latający Holender"
Charles Camille Saint-Saens – Koncert na harfę i orkiestrę smyczkową
Piotr Czajkowski – Suita baletowa "Jezioro Łabędzie"
Igor Strawiński – Suita baletowa "Ognisty Ptak", wersja z 1945 roku.


Solistka:
Elena Landeck


Wstęp na koncert – bezpłatny.


Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Kraju Związkowego Nadrenii Północnej – Westfalii angażuje najbardziej utalentowanych muzyków tego regionu, w wieku od czternastu do dwudziestu dwóch lat. Młodzieży stwarza się niezwykłe dla tej grupy wiekowej warunki do kreowania muzyki w ramach wielkiej orkiestry symfonicznej.
Około stu młodych instrumentalistów jest regularnymi członkami LJO-NRW. Są nimi głównie laureaci prestiżowych konkursów min. "Musiziert Jugend" (renomowany niemiecki konkurs dla młodych muzyków), orkiestrę zasilają również wyróżniający się instrumentaliści ze szkolnych orkiestr i zespołów muzyki kameralnej. Rekrutacja do LJO-NRW odbywa się na drodze organizowanych dorocznie przesłuchań. Członkostwo w zespole ograniczone jest do dwóch lat.
Większość instrumentalistów orkiestry to uczniowie szkół muzycznych lub konserwatoriów, część zaś kształci się prywatnie. Ich wspólną cechą, poza młodym wiekiem, jest wielki entuzjazm dla muzyki, doskonałe opanowanie techniczne wybranego instrumentu i pragnienie, aby wykonawstwu muzycznemu poświęcić się w przyszłości profesjonalnie.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here