Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

0

Pielgrzymka – dla wielu ludzi jest czasem rekolekcji w drodze. Zawsze pielgrzymka jest świadectwem wiary…


Dla wielu ludzi jest czasem rekolekcji w drodze. Składają się na nią typowo rekolekcyjne momenty: Eucharystia, modlitwa, konferencje, sakrament pokuty… Jest też element ofiary. Jest nim trud znoszonej drogi i wszelkie niewygody z tym związane. Dla mieszkańców miejscowości położonych na trasie pielgrzymka jest okazją do podania kubka wody, przyjęcia pod swój dach zmęczonych pielgrzymów. Nawiązało się w ten sposób wiele znajomości. Dla zniecierpliwionych kierowców pielgrzymka jest utrapieniem. Częściej jednak są życzliwe reakcje i pozdrowienia. Zawsze pielgrzymka jest świadectwem wiary…
W tym roku, dla tych, które fizycznie pójść nie mogą, parafia NSPJ ma propozycję duchowego pielgrzymowania. To, co pielgrzymi przeżyją w drodze, spróbujemy w części przeżyć w parafii. Spotkania każdego dnia, do piątku o 1715, na nabożeństwach oraz na wieczornej Mszy Świętej. Osoby chętne mogą złożyć dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na parafialny Caritas.
Czy wiesz, że…


… w ubiegłym roku do 14 sierpnia na Jasną Górę doszły 134 piesze pielgrzymki (ponad 120.000 osób). Odbyły się także pielgrzymki rowerowe (45, 1400 osób), biegowe (9, 270 osób), a nawet jedna pielgrzymka konna. Najliczniejsze pielgrzymki to Warszawska i Krakowska (po 9.000 osób) oraz Radomska (8.500). najdłuższe pielgrzymki to: Szczecińsko-Kamieńska (638 km w 20 dni), Gdańska z grupą kaszubską z Helu (638 km w 19 dni) oraz Koszalińsko-Kołobrzeska (620 km w 19 dni). Pielgrzymka Warszawska poszła w tym roku po raz 294.


/gazetka parafii NSPJ „Źródło”/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here