Fatamorgana na Ocickiej

5

Szukałem tamtej soboty przychodni, w której mogliby wykonać mi zastrzyk. Po odwiedzeniu kilku i pocałowaniu klamki, przypomniała mi się jeszcze inna opcja…

Przypomniała mi się jeszcze inna opcja – ośrodek na Ocickiej, który, jak słyszałem świadczy takie usługi całodobowo. Więc wybrałem się tam z pewnością pomyślnego finału. Na szyldzie zobaczyłem napis: „Czynne w dni powszednie 18.00 – 8.00, święta całodobowo”. Święta oznaczają weekendy, więc także soboty? Więc teoretycznie powinno wtedy działać? Ale nie działało! – pisze rozżalony czytelnik.

Postanowiliśmy sprawdzić temat. Oczywiście w weekendy pracujemy całodobowo. Udzielamy wtedy pomocy w nagłych przypadkach – wtedy gdy pacjent sam się do nas zgłosi, lub wysyłamy karetkę z lekarzem, internistą lub pediatrą, w razie nagłych wypadków. Istnieje także możliwość zamówienia przez pacjenta tzw. „usługi wajazdowej”, która jest obsługiwana przez spółkę „Mewo – med”, mieszczącej się w tym samym budynku przychodni na Ocickiej (wejście od Mariańskiej). W razie potrzeby wykonujemy również np.zastrzyki, tak jak w przypadku tego pana. – twierdzi zarząd „Centrum Zdrowia” – Nie ma takiej opcji by nikogo tam nie było. Zawsze dyżuruje dwóch lekarzy i nawet gdy nie ma jednego to drugi musi być obecny. Nawet same drzwi są w dzień zawsze otwarte, zamykamy je tylko po zmroku, ale wtedy działa domofon. A jeśli, jakimś cudem, były w południe zamknięte to może temu panu zwyczajnie się nie udało drzwi otworzyć…?

- reklama -

Wynika z tego, że zamknięte drzwi przychodni tamtego dnia były albo fatamorganą, albo przerosły możliwości siłowe zainteresowanego.

/SaM/
- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

  1. Gdyby nawet drzwi były otwarte to i tak nie zrobiono by pacjentowi zastrzyku.Niedawno,( a była to sobota) przypadła mi trzecia dawka szczepienia przeciwko WZW.Odmówiono mi podania tłumacząc że takich usług nie wykonują, dodam że na codzień leczę się u lekarza rodzinnego przy ul Ocickiej.

  2. Kiedyś w południe chciałem zrobić zastrzyk, drzwi były zamkniete, dookoła budynek obszedłem, wszedzie kraty. Komuna dalej funkcjonuje, mój osrodek, na Kolejowej ma na każdych drzwiach informację, że po godzinach o pomoc mozna zglosic sie na Ocickiej. Absurd, tam nikogo nie ma.

  3. Opcja? Opcja znaczy tyle, co może, ale nie musi – czyli wszystko jest w porządku. Poza polszczyzną, oczywiście…

  4. „Centrum Zdrowia” sp. z.o.o. w Raciborzu wyjaśnia, iż świadczy tylko usługi zdrow. w zakresie nocnej i świątecznej ambulator. op. lek. i piel. Natomiast usługi w zakresie wyjazdowej opieki lek. świadczy NZOZ „MAWO-MED”. Zgodnie z paragraf.33 warunków. zaw.umów o udziel.św. w zakr.nocnej i św.amb.op.lek.i piel.usługi te udielane są w przypadku nagłego zachorow. lub nagłego pogorsz.stanu zdr. od pon. do piatku od 18:00 do 8:00 dnia następn.oraz soboty,niedz.i inne dni ust.wolne od 8:00-8:00 dnia

  5. apsf.bgjrztwx.dhfu.fbhornhcf.3659jn.bhwlüfmj. jhswof73.hhfoenhcf.dshfie.jgpsj.1452fg.jswf49dl.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here