Wojewódzki test

4

Za około 20 minut mieszkańcy usłyszą sygnał syreny. Bez obawy – będzie to jedynie wojewódzki test sprawności systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

W ramach testu emitowany będzie sygnał o „klęsce żywiołowej i zagrożeniu środowiska” – dźwięk syreny ciągły, trwający 3 minuty.


System alarmowania ludności na terenie województwa śląskiego występuje jako zespół syren uruchamianych na drodze radiowej lub indywidualnie. Syreny uruchamiane na drodze radiowej wchodzą w tak zwany „system wojewódzki”. Ogółem na terenie województwa znajduje się 1975 syren różnego typu.


Ostrzeganie i alarmowanie ludności za pomocą syren alarmowych przewidziane jest do wykorzystania w warunkach wystąpienia zagrożeń o charakterze ponadlokalnym, obejmujących swym zasięgiem obszar całego województwa. Takie zagrożenie może spowodować np. awaria w elektrowni jądrowej w którymś z sąsiadującym z Polską krajów (której skutkiem może być radiacyjne skażenie środowiska) lub inne wymagające natychmiastowego ostrzegania ludności w skali całego województwa.


Syreny alarmowe mogą być również wykorzystane do alarmowania i ostrzegania ludności na obszarze kilku gmin lub całego powiatu w związku z zagrożeniem spowodowanym powodzią, awarią w zakładzie wykorzystującym do procesu technologicznego niebezpieczne substancje chemiczne (NSCh), katastrofą drogową lub kolejową, w trakcie której doszło do uwolnienia się znacznej ilości NSCh, katastrofą obiektu hydrotechnicznego (zapory wodnej).


/s/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. asia

    Ludzie,którzy nie wiedzą o co chodzi,pomyślą że epidemia ptasiej grypy w Raciborzu!!!!!!!

  2. Suzi

    za około które 20 minut???? Od jakiego pułapu mamy liczyć?

  3. maniek

    Jak już piszecie jakieś głupoty, to prosze o dokładność.Nie podaliście żadnej godziny od której należałoo odliczać te wasze „20 MINUT”

  4. Pieruna,a jo żech myśloł że nas Ruskie atakóją, pitłech do piwnicy,ze strachu żech się scedził i skadził w galoty,na następny roz poleca do sracza.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here