Robaki i inne niespodzianki

0

Festiwalowym zmaganiom przyglądal się prezydent C.I.O.F.F., który wysoko cenił poziom artystyczny „Raciborzan”.Od końca września do 13 października Zespół Folklorystyczny "Raciborzanie" ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" brał udział w Międzynarodowym Festiwalu w Anseong w Korei Południowej.
Do reprezentowania Polski w tak prestiżowej imprezie wytypowała "Raciborzan" międzynarodowa organizacja C.I.O.F.F. W Anseong obok Polski występowały zespoły z Chin, Japonii, Korei Północnej, Korei Południowej, Anglii, Francji, Hiszpanii i Rosji. Raciborski zespół koncertował aż 20 razy, znalazł jednak czas na zwiedzanie kraju.


Młodzież mogła podziwiać buddyjskie świątynie, źródła wody długowieczności, pola ryżowe, Morze Żółte, pałac Cesarza, Seul… Największe emocje budziły koreańskie posiłki – spożywano je wyłącznie pałeczkami siedząc boso po turecku na ozdobnych poduszkach. Każdy posiłek zajmował 1,5 godziny! Owoce morza, pikantne warzywa, sosy, pędraki, robaki i inne "niespodzianki".
Niemałym utrudnieniem były także pory posiłków. Ze względu na sporą różnicę czasu śniadanie przychodziło jeść polskiej młodzieży o 2.00 w nocy, zaś po kolacji o 16.00 czekał już sen.


Największym pozytywnym zaskoczeniem była doskonała organizacja Festiwalu. Ciekawym doświadczeniem była mentalność gospodarzy – Koreańczycy są bardzo zamknięci w sobie, za niedopuszczalne uznają uzewnętrznianie uczuć.


Festiwalowym zmaganiom przyglądał się prezydent C.I.O.F.F., który wysoko cenił poziom artystyczny "Raciborzan".


Z Korei do Iwanofrankowska, gdzie nasza młodzież uczestniczyła w obchodach 20 – lecia zespołu "Galicka Wiesiełka". Zespół ten wcześniej był gościem organizowanych przez "Źródło" Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Śląsk – kraina wielu kultur".


W najbliższych planach SKZR znajduje się wzięcie udziału w turnieju tanecznym w Wilanowie oraz grudniowy koncert świąteczny w RCK.

Zobacz też FOTOGALERIĘ .

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here