Edukacja zdrowotna w Wodzisławiu

21 lutego Członkowie Młodzieżowego Zespołu Promocji Zdrowia z
raciborskiego Medyka na zaproszenie nauczycielki Pani Beaty Kwapisz zorganizowali dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wodzisławiu Śl. warsztaty z zakresu udzielania I pomocy przedlekarskiej oraz umiejętności higieny jamy ustnej.
Spotkania te są już tradycją. Słuchacze szkoły medycznej co roku przyjeżdżają do Wodzisławia Śl., by dzielić się wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają na potęgowanie zdrowia. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego zawsze bardzo
serdecznie witają swoich kolegów i aktywnie uczestniczą w zajęciach.

Celem tegorocznego spotkania było nauczenie młodzieży umiejętności przeprowadzania sztucznego oddychania, zewnętrznego masażu serca, czyli zabiegów reanimacyjnych oraz istoty zapobiegania próchnicy zębów oraz techniki ich mycia. Nauczyciele zdrowia z Medyka wymagali, by każdy z uczniów przećwiczył na fantomie reanimację, a dzięki światełkom sygnalizacyjnym ocenił skuteczność swojego działania.
Jak co roku nie skończyło się
tylko na realizacji tych tematów. Młodzież zainteresowana była także sposobami radzenia sobie w różnych innych sytuacjach zdrowotnych min. w oparzeniach, złamaniach, omdleniach, zranieniach.


Słuchacze Szkoły Policealnej w Raciborzu wraz z opiekunem mgr B. Tkocz przyjęli zaproszenie na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w kwietniu. Pani Beata Kwapisz zaproponowała, by młodzież Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nauczyć praktycznie, co to znaczy racjonalnie się odżywiać. Poza tym słuchaczki Opiekunek Dziecięcych przygotują dla dziewczyn warsztaty: „Jak pielęgnować dziecko”.
/
B. Tkocz/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here