Lekarz – sam jak pacjent

W odpowiedzi na Wasz artykuł „Sam jak… pacjent?” , który ukazał się wczoraj na łamach Portalu chcę sprostować: lekarze, pielęgniarki i pozostały personel Szpitala nie zarabia takich kwot, jakie cytujecie… Podadne cyfry są przekłamaniem i nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi zarobkami. Wynikają bowiem z wypłaconych w ubiegłym roku zaległych wynagrodzeń z tytułu ustawy "203", jak również zaległych należności za nadgodziny ( z uwagi na zmianę kodeksu pracy i ustawy o ZOZ – ach)tzn. prawie za dwa lata wstecz.
Należy przypomnieć, że w 2001 roku weszła w życie ustawa, tzw. "203", która gwarantowała podwyżkę płac pracownikom publicznych zakładów opieki zdrowotnej. W praktyce ustawa ta wpędziła wiele ZOZ – ów w długi i do chwili obecnej nie jest do końca jeszcze rozliczona.

Pracownicy Naszego Szpitala, znając trudności finansowe tutejszej placówki, podpisali trzy lata temu z Dyrekcją ugodę, na mocy której należne wynagrodzenie – wynikające z cytowanej ustawy – zgodzono się wypłacić dopiero w 2005 roku.
Wynika z tego, że przez trzy lata faktycznie Pracownicy udzielili pożyczki Szpitalowi. Przedstawienie teraz tego faktu, jako średniego wynagrodzenia jest nierzetelne i mocno krzywdzące. Proszę więc o umieszczenie powyższego wyjaśnienia na Waszym Portalu.

lek. med. Piotr Szczerbicki
Przewodniczący OT OZZL w Raciborzu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here