Wymiana polsko-niemiecka

W dniach od 27.02. do 05.03.2006 gościliśmy w Zespole Szkół Mechanicznych grupę młodzieży i nauczycieli ze szkoły w Rendsburgu. Celem powyższego spotkania było podkreślanie poczucia wspólnoty kulturowej, wpajanie zasad tolerancji, podwyższanie kwalifikacji, wiedzy i umiejętności młodzieży jak również kreowanie nowych kadr dla działalności proeuropejskiej.

Pierwszy dzień poświęcony na prezentację szkoły, rozpoczął się spotkaniem dyrektorów obu placówek. Omówiono historię szkoły oraz jej strukturę organizacyjną i przestrzenną, z uwzględnieniem prezentacji specjalistycznych klasopracowni, pośród których największe zainteresowanie wzbudziły pracownie specjalistyczne. Goście wzięli udział w zajęciach, w towarzystwie nauczycieli przedmiotów technicznych, po czym wszyscy wzięli udział w turniejów piłki nożnej oraz siatkówki.

Następne dni grupa spędziła na wycieczce w Krakowie, zaznajamiając się z zabytkami miasta oraz w zimowej stolicy Polski – Zakopanem.
Niewątpliwie atrakcją było zjeżdżanie na nartach i deskach snowboarowych oraz tradycyjny kulig z pochodniami i góralskimi przyśpiewkami, uwieńczony sutym gorącym posiłkiem przy watrze.

- reklama -

Nad prawidłowym przebiegiem międzynarodowego spotkania szkół czuwali: Danuta Chruściel (nauczyciel j. niemieckiego) i Tomasz Gajda (nauczyciel wychowania fizycznego).

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here