Uniwersytet Trzeciego Wieku

W dniu 16 marca 2006 roku gościliśmy w naszej szkole słuchaczy Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu, któremu patronuje Radny Miasta Racibórz – mgr farm. Piotr Klima.
W czasie spotkania wygłoszono wykład:
„Nikola Tesla i jego czasy w 150 rocznicę urodzin”Spotkanie było podzielone na dwie części. Pierwszą stanowił wykład, w którym zaprezentowano ważniejsze zdarzenia z życia prywatnego i dokonania naukowe Tesli, jak również wpływ jego dzieła na dzień dzisiejszy, w tym szczególnie uwzględniono: wytwarzanie i przesył energii elektrycznej prądu zmiennego oraz nowoczesne sposoby komunikacji przy użyciu fal radiowych.
Częśc druga spotkania została przeznaczona na zwiedzanie pracowni elektrycznych „Mechanika”. Punktem kulminacyjnym była prezentacja działania transformatora Tesli o napięciu wyjściowym około 2000000 [V], zbudowanego od podstaw w 2005 roku (dla uczczenia urodzin Nikoli Tesli), przez nauczycieli mgr Jana Kalabińskiego i mgr inż. Piotra Nachlika przy współpracy z uczniami Koła Elektrotechnicznego.

Wykład wygłosił mgr Jan Kalabiński. W obsłudze spotkania pomagali uczniowie klas elektrycznych: Paweł Jakubczyk, Sebastian Urbaniec, Michał Łukaszczyk, Jarosław Kuśka, Krzysztof Papuga i Tomasz Zawisz.

- reklama -

Uczniowie klas elektrycznych – 3eT i 2eT przyjęli naszych Gości kawą i herbatą.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here