Wielkanocny konkurs

SP 1 oraz raciborskie Muzeum organizują konkurs na ozdoby wielkanocne. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu raciborskiego.

Prace będą oceniane w kategoriach: palma, jajko wielkanocne, kartka świąteczna, w trzech kat. wiekowych: kl I – III, IV – VI oraz uczniowie gimnazjum.

Każdy uczestnik będzie mógł przedstawić po jednej pracy w każdej z kategorii, wykonanej w dowolnej technice – mile widziane będą tradycyjne metody wykonania palm i jajek wielkanocnych. Każda z prac powinna zawierać imię i nazwisko jej autora, nazwę szkoły i nr klasy, imię i nazwisko nauczyciela.
Należy je składać w świetlicy SP 1 przy ul. Cecylii 30 w terminie do 6 kwietnia, w godz. 7.30 – 15.30.

Posumowanie konkursu wraz z otwarciem okolicznościowej wystawy nastąpi w Muzeum 11 kwietnia o godz. 14.00.


Dodatkowych informacji udzielają: Julita Ćwikła – etnograf Muzeum w Raciborzu, tel. 032 415 49 01 oraz Sylwia Majer – Kowalska – nauczyciel SP nr 1 w Raciborzu, tel. 032 415 50 17

- reklama -

13 KOMENTARZE

  1. Och to była kolejna okazja by zapomnieć o codzienności i zatopić się na chwilę w świecie klasycznej muzyki. Licznie zromadzeni słuchacze w kościele potwierdzili, że jest potrzeba w mieście na kulturę ( i to wszelakiej maści). Dziękuję! bo jest za co dziękować.

  2. A mi zabrakł mocy w wykonaniu. Może dlatego, że siedziałam z tyłu i siła śpiwu nie docierała w pełnej mocy. Jednak zgadzam się, że to całkiem inne wrażenia niż ze słuchawkami na uszach i odtwarzaczem w kieszeni.

  3. Na każdym takim koncercie zastanawiam się dlaczego nie odbywają się one w Szkole Muzycznej? Tam nic się nie dzieje, sala sięmarnuje a przecież sala koncertowa ma idealne akustyczne warunki. Panie Starosto, Panie Prezydencie, co Panowie na to?

  4. Takie koncerty nadają się tylko do kościołów( wiadomo z jakiego powodu) a przy okazji kościół pomieści więcej ludzi niż sala koncertowa Szkoły Muzycznej, która ma ponad 300 „ciasnych” miejsc. Swoją drogą w naszej PSM faktycznie nic się nie dzieje (ani imprezy muzyczne, ani remonty)jeszcze parę lat a się rozsypie.

  5. heh a ja jestem jedna z osob ktore spiewaly w chorze 😉 Requiem spiewalismy poraz drugi !pierwszy raz koncert odbyl sie u nas w Gliwicach w katedrze ale niestety(przepraszam moje miasto:P) w Raciborzu panowala zupelnie inna atmosfera… zupelnie inaczej sie spiewalo;) mam nadzieje ze sie podobalo;)

  6. bo gliwicka katedra nie ma ducha i jakies dobrej atmosfery. Moze gdyby koncert byl u wszystkich sw. bylby lepszy, o czym jestem przekonany, bo stosunkowo dobrze znam te oba koscioly.

  7. Byłem, słyszałem,jestem zachwycony. To wielkie artystyczne wydarzenie naszego miasta. Tym większa jego waga, że Racibórz wpisał się w światowe obchody 250 rocznicy urodzin Mozarta. A jest On dziedzictwem światowej kultury.To piękne, że są w SRC ludzie, którzy pielęgnują pamięć. Pomysł dedykowania tego utworu JP II uważam również za godny naśladowania. Cieszy mnie również powściągliwość lokalnych polityków, którzy tym razem nie wykorzystali okazji „pokazania się”. A może to celowe działania …

  8. organizatorów? Jeśli tak to gratuluję!!!. Gratulacje dla piękie brzmiącego churu z Gliwic. Bardzo dobra orkiestra fantastyczne solistki. Jeśli miałbym utyskiwać to jedynie co do tenora i basu. Bardzo źle słyszałem, ale może to wina miejsca w którym siedziałem. Maestro Rosół – duma mnie rozpirała. Przynajmiej mamy dyrygenta z klasą. Gratuluję z całego serca. Aż żal że nie ma już Raciborskiej Orkiestry Kameralnej.

  9. Wszystkich zainteresowanych chcę poinformować, że 5 maja o godz: 19:00 w opolskim amfiteatrze odbędzie się koncert – oratorium Piotra Rubika „TU ES PETRUS”.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here