WIELKANOC – kurczątka, pisanki i zwyczaje.

Od pierwszych dni kwietnia we wszystkich grupach dzieci przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Malowały pisanki, kurczaczki, zajączki, którymi przystroiły przedszkole.Od poniedziałku – 11.04.06 zapanował w przedszkolu świąteczny nastrój i zrobiło się bardzo kolorowo i wiosennie. Pielęgnując u dzieci staropolskie zwyczaje zorganizowaliśmy w przedszkolu kiermasz wielkanocny. Można kupić kolorowe pisanki, gipsowe zajączki, kurczaczki, wiosenne kwiaty i dekorację z młodego owsa.
12.04.06 odwiedził nas zajączek, który wpadł na chwilę, bo się spieszył. Prezenty pochował, ale wszystkie dzieci odnalazły swoje paczki. Radości nie było końca.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, dużo świątecznej radości, życzliwości, wzajemnego zrozumienia oraz spełnienia wszystkich marzeń

życzą
dzieci i personel Przedszkola nr 20.

- reklama -
- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Osuchowski chętnie wydaje dowody ziomkom zza Buga. I jeszcze się z nimi fotografuje. Ci, którzy przyjeżdżają z zachodu, z Niemiec, chociaż tutaj się urodzili, mają problemy z otrzymaniem dowodu. Podobno nie są Polakami wg Osuchowskiego i jego urzędników. Czy nikt nie może zrobić z tym porządku?! Wiem, jeszcze tylko pół roku i na śmietnik historii.

  2. Może byś tak spytał „tych, którzy się tu urodzili i przyjeżdżają z zachodu, z niemiec” czy czują się polakami i chcieliby polski paszport. uznają, że nie mógłbyś być klientem mediamarktu…a może oni taką biedę w rzeszy klepią, że drzwiami i oknami do bogatej polski walą… polski dowód to niespełnione marzenie tysięcy zabiedzonych i szykanowanych polskich niemców, którym totalitarne władze bundesrepubliki siłą narzuciły niemieckie obywatelstwo, a jakby tego było mało, zgermanizowali im dzieci.

  3. …a co do tych fotek, to zdemaskowałeś przebrzydłego komucha: teraz żaden rozsądnie i logicznie myślący polak (PRAWDZIWY POLAK, głosujący na pis i kaczorów, bo inni na to miano nie zasługuja – przepraszam,nie mogłem się powstrzymać przed taką małą dygresją)już wie o co bolszewikowi naprawdę chodzi – O REELEKCJĘ! Jak wiadomo nic tak nie napędza elektoratu jak fota z przesiedleńcem! Wstydź się pan, panie osuchowski

  4. Zapisz się JA-nek do mniejszości polskiej w Niemczech i nie smęć o wielkim lokalnym patriotyźmie.Nie ma to jak jechać do raichu, tu zameldować się w pośredniaku i kochać „bir” i „fusbal”. Ja też jestem zza Buga, czyli ten co nie urodził się na Śląsku i nie ma czerwonego paszportu.

  5. mieszkam od urodzenia w Raciborzu. Ukończyłam studia. 20 lat pracuję w zawodzie, ale co dzień moze się pojawić pismo Um , że pracy już nie będzie. a ci państow otworzyli sobie drogę na dobrą pracęa??? Ciekawe, czy w razie utraty pracy urząd mi też takową zaproponuję???

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here