I miejsce „Mirażu” w Wrexham!

Raciborski zespół „Miraż” pod kierunkiem Elżbiety Biskup, na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Wrexham, zdobył pierwsze miejsce w kategorii zespołów wokalnych! Każdego roku w kwietniu w Wrexham odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki, w którym uczestniczą również reprezentacje partnerów zagranicznych Hrabstwa Wrexham. W tym roku, po raz pierwszy, na festiwalu reprezentowany był także Powiat Raciborski. Władze Wrexham County Borough i Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki wystosowały do Starosty Raciborskiego Jerzego Wziontka zaproszenie do udziału w imprezie. Starosta Raciborski zdecydował się zaprosić na festiwal w Wrexham zespół wokalny „Miraż”, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu, pod kierunkiem Elżbiety Biskup.


Wspólny koncert „Mirażu” i uczniów szkoły w Penley (na zdj. „Miraż” i uczniowie Penley School)

Jedna z wycieczek (na zdj. „Miraż” i Starosta Raciborski)


Raciborzanie zdobyli pierwsze miejsce w kategorii zespołów wokalnych. Wykonali dwa utwory z musicalu „Metro” – w wersji angielskiej „Bluzwis” oraz w wersjach polskiej i angielskiej „Wieżę Babel”. Jury konkursu było pod wielkim wrażeniem poziomu artystycznego zespołu, oceniając występ powyżej 90 punktów i wystawiając tym samym „Mirażowi” najwyższą ocenę.


 


Spotkanie reprezentacji powiatu raciborskiego z Mayorem Wrexham Michaelem Edwardsem (zdj. w sali obrad Rady Hrabstwa Wrexham)

Dobrze oceniono także występy solistów zespołu. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła Klaudia Stabik, wykonując utwór pt. „Killing me softly” (wraz z chórkiem w osobach Sabiny Galdy i Hanny Hołek). Trzecie miejsce w kategorii solistów wywalczyła zaś Hanna Hołek, która zaśpiewała „What’s a woman”.

Podczas wizyty w Wrexham, „Miraż” również koncertował. W szkole w Penley odbył się wspólny koncert zespołu i uczniów szkoły. Natomiast w Memorial Hall odbył się specjalny koncert, w którego programie znalazły się znane i lubiane polskie utwory. Adresatem była miejscowa Polonia.

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here