Eko Wystawa Budownictwa „Ogród. Systemy grzewcze. Wnętrza.” w Pietrowicach Wielkich po raz szósty

VI Eko Wystawa Budownictwa „Ogród. Systemy grzewcze. Wnetrza.” odbywała się w ostatni weekend, 13 i 14 maja w Pietrowicach Wielkich. W tym roku wystawa rozszerzona została o wystawców czeskich. Jak co roku imprezie towarzyszył piknik rodzinny. Samorząd gminy Pietrowice Wielkie już od 6 lat organizuje Eko Wystawę Budownictwa. Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i zwiedzających. W tym roku było to widoczne jak nigdy dotąd, bowiem na imprezę zjechało aż 150 wystawców.
Po raz pierwszy też miała charakter międzynarodowy, a to za sprawą udziału sasiadów z Czech. Zaś w przyszłym roku mają przyjechać też i z Niemiec.


W Pietrowicach – gminie rolniczej chcemy zachącać do walki z niską emisją. Zachęcamy do używania paliwa ekologicznego. Gminny Fundusz Ochrony Środowiska dofinansowuje modernizacje systemów grzewczych. Z tej możliwości skorzystało już ponad 250 mieszkanców – mówił wójt Andrzej Wawrzynek.
 


Przez dwa dni na terenach wystawowych w pawilonach odbywała się prezentacja firm, a w plenerze piknik rodzinny. Po Agacie Młynarskiej w tamtym roku, tym razem imprezę poprowadziła kolejna gwiazda telewizji – prezenterka TVP2 Katarzyna Dowbor. Również program artystyczny był ciekawy i różnorodny – od występu orkiestry dętej i mażoretek Katowickiego Holdingu Węglowego, przez przeglądy taneczne zespołów szkolnych, show muzyczne dla dzieci, biesiadę śląską, po koncert greckiej grupy „Orfeusz” znanej z występów z Eleni oraz spotkanie z Gabi Gold – czeską piosenkarką pop prowadzącą wspólnie z Tadeuszem Drozdą program w TVP2 "Herbatka u Tadka".


/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here