Terytorium powiernicze

„Terytorium powiernicze” to wypowiedź autora wierszy, ale także nałogowego fotografa – amatora. Nie potrafiłem oprzeć się pokusie „ich” spotkania – pisze we wstępie Marek Rapnicki.

„Mówią, że poezja nie potrzebuje uzasadnień i dodatkowych wyjaśnień. Wiersze – jak dorastajace dzieci – chcą mówić same (…) Uwalniam je właśnie, te nowe, jeszcze ciepłe (światłem Południa) i takie, które po długim namyśle wybrałem ze swoich poprzednich książek (…) Powstaje w ten sposób mapa mojej literackiej wędrówki. Inkrustuję ją (…) fotografiami, które zrobiłem w różnych zakątkach Europy – bez mała- trzydziestu lat.” – czytamy we wstępie do zbioru „Terytorium powiernicze” Marka Rapnickiego.


Tytuł: Terytorium powiernicze


Autor: Marek Rapnicki


Kraków 2006

- reklama -

20 KOMENTARZE

  1. Pan poseł ma na miesiąc 10000zł. Wiem ,bo tak zarabiają te łobuzy w Polsce!!!No właśnie dlaczego nie kupi sam? Obiecal pomóc rodzinie,której groziła matce dzieci deportacja do Kambodży.Przeszły wybory i CICHO WSZĘDZIE

  2. nowa kuchenka gazowa 4 palnikowa: 175 zł, 2 palnikowa 83zł. NOWE z GWARANCJĄ. Zobaczcie na allegro pod hasłem „kuchenka gazowa” Panie pośle nie rób Pan z siebie idioty.

  3. Oj, pośle Markowiak, chyba strugacie z siebie wariata! Miesięcznie oprócz uposażenia poselskiego, dostajecie również pieniądze na prowadzenie biura poselskiego, macie bezpłatne przejazdy PKP, PKS i komunikacją miesjką! I jeszcze Pan ośmielasz się coś chcieć od ludzi?? Pan jako poseł jesteś w ogóle nieaktywny, grzejesz Pan ciepłą posadkę i robisz miejsce dla swojej trupy wojnarów! I tego układu, który pogrąża Racibórz coraz bardziej. A teraz masz jeszcze odwagę prosić o coś ludzi,

  4. z ktorych na codzien robnisz ze swoimi kolesiami idiotów??? Kończ waść, wstydu oszczędź. Gdybyś Pan miał odrobinę honoru, to albo odmówiłbyś Pan albo sfinansowałbyś Pan, bez wielkiej reklamy ten zakup. Ale jak zwykle szukasz pan rozgłosu za darmo. To jest skandal i kpina!!!!

  5. Jestem ciekawy co z tej pomocy wyszło. Jaki jest efekt. Podejrzewam ze chyba żaden bo nie słyszałem nigdzie zeby było głośno na temat uroczystego wręczenia potrzebnego sprzętu wraz z jego święceniem i przecinaniem wstążek i przemówieniem do mieszkańców.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here