Pielgrzymka Ojca Świętego Benedykta XVI

Na lotnisku w Warszawie i na trasie przejazdu do archikatedry św. Jana tłumy wiernych przywitały Ojca Świętego Benedykta XVI, przybywającego do naszego kraju
z czterodniową pielgrzymką. Papież odwiedzi: Warszawę, Częstochowę,Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i Oświęcim.

Organizatorzy spotkań z papieżem informują o olbrzymim zainteresowaniu Polaków możliwością uczestniczenia w spotkaniach i mszach z udziałem papieża. Przyjazd głowy kościoła utożsamiany jest ze świętem. Są pracownicy, którzy z tej okazji wzięli urlop, zażyczyli sobie dzień wolny – mówi jeden z raciborskich przedsiębiorców.


 


Wczoraj Benedykt XVI, zwracając się Polaków, obecnych na Placu Świętego Piotra, powiedział: „Drodzy pielgrzymi polscy. Wspominamy dzisiaj Świętego Piotra Apostoła, świadka męki
i zmartwychwstania Chrystusa. W duchu Jego świadectwa, udaję się już jutro z pielgrzymką do waszej Ojczyzny. Chcę wszystkich zachęcić: „Trwajcie mocni w wierze”. Jest to ważne przesłanie dla całego Kościoła.”  I takie hasło: „Trwajcie mocni w wierze” towarzyszy Ojcu Świętemu podczas spotkań z Polakami. Papież podkreśla, że jest to wędrówka wiary wpisana w misję utwierdzania w wierze.
O swej podróży do Polski mówił, że jedzie do ojczyzny umiłowanego papieża Jana Pawła II. „Odwiedzę miejsca jego życia oraz jego posługi kapłańskiej i biskupiej. Dziękuję Panu za to, że daje mi możliwość zrealizowania pragnienia, które od dawna nosiłem w sercu”.


 


W dzisiejszej prasie publikacje odnoszą się do przeprowadzonych ogólnopolskich sondaży , z których wynika, że Polacy życzą sobie,  by pielgrzymka jak najbardziej odwoływała się do wspomnień o Janie Pawle II, a papież Niemiec jak najbardziej przypominał papieża Polaka. Ogromna większość naszych rodaków chciałaby, żeby Benedykt XVI jak najwięcej mówił po polsku i jak najczęściej odnosił się do słów i nauki Jana Pawła II .


/BSp/
Czytaj również List pasterski Episkopatu Polski.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here