VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

25 maja br. odbyła się w naszej szkole już szósta edycja konkursu piosenki angielskiej. Wzięło w niej udział 10 reprezentantów szkoł podstawowych z powiatu raciborskiego, m.in. SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, ZSP 2 i oczywiście nasza osiemnastka. 25 maja br. odbyła się w naszej szkole już szósta edycja konkursu piosenki angielskiej. Wzięło w niej udział 10 reprezentantów szkoł podstawowych z powiatu raciborskiego, m.in. SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, ZSP 2 i oczywiście nasza osiemnastka. W komisji zasiedli przedstawiciele świata mediów w osobie redaktora naczelnego Radia „Vanessa” p. Jacka Folęgi, delegaci Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz przedstawiciel RCK p. Sebastian Mielnik. Komisja oceniała dykcję, rytmiczność, intonację, stopień trudności utworu oraz wrażenie artystyczne. Na konkursie obecna była królowa brytyjska Elżbieta II, przed którą uczestnicy musieli złożyć uroczyste ślubowanie. Porządku podczas konkursu pilnowała policja brytyjska oraz honorowa gwardia przyboczna królowej. Konkurs prowadził Jakub Jędrzejak.
Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii klasy I-III zwyciężyła Kamila Smyk z SP1 z piosenką „Mrs Robinson”, której opiekunką jest p. Agata Piwowarczyk. Miejsce II zajęła reprezentantka SP 2 Magdalena Kołek , opiekun p. Elżbieta Król. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Mikler z SP 18, prowadzony przez p. Ewę Porwal.
W kategorii wiekowej klas IV-VI zwyciężczynią okazała się Paulina Woźnicka z SP 1 z piosenką „Singing in the rain”, której opiekunką jest również p. Agata Piwowarczyk. II miejsce zdobyła uczennica SP 18 Magdalena Śmieja przygotowywana przez p. Magdelenę Kućmę. III miejsce zdobyła Judyta Pisarczyk z ZSP 2, prowadzona przez Katarzynę Siarę-Moc.
Dyrektor Sp 18 p. Danuta Skóra ufundowała puchary dla zwycięzkich szkół oraz nagrody rzeczowe dla uczestników w postaci maskotek. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego p. Ewę Folęgę, p. Magdalenę Kućmę oraz p. Ewę Porwal.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here