Riksze zainteresowały miejskich radnych

Kto może być kierowcą rykszy i jak sprawić, by ich ruch nie sprowadzał niebezpieczeństwa na drodze? Tym problemem zajmowali się na ostatniej sesji radni miejscy.

"Sprawę wywołał radny Marek Labus. Jego zdaniem „nie jesteśmy w Indiach” i rykszom trzeba się przyjrzeć, bo kierują nimi nieletni, którzy korzystają z ważnych dróg, nieraz doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji. Wtórował mu radny Mariusz Marchwiak. (…) Ryksze wrosły w raciborski krajobraz. Inne miasta ich nie mają. Zróbmy tak, by nie wylać dziecka z kąpielą – argumentował radny Mirosław Lenk. Z jego wiedzy wynika, że rykszami kierują licealiści. Maja karty rowerowe, a niektórzy nawet prawa jazdy."


Więcej czytaj w Nowinach Raciborskich, nr 26 z 27 czerwca 2006 r.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Proponuje sprawe przekazać do Towarzystwa Ochrony Zwierząt w przypadku jeśli choć jeden gołąb się skaleczy przez debilny pomysł cymbała który to wymyślił.

  2. Do Sonii: Takie kolce czy siatki zabezpieczające są w każdym większym mieście Polski, gdzie bytność gołębii, a przede wszystkim ich odchodzy stanowią ogromny problem np. dla zabytkowej architektury. Poza tym w Krakowie czy we Wrocławiu nikt na takie zabezpieczenia nie ma zastrzeżeń, więc może czasem warto najpierw troche poczytać w potem dopiero wyzywać ludzi od cymbałów.

  3. Nie mam nic przeciwko odstraszania gołębi ale nie w taki sposób ze naraża się je na kalectwo. Nie raz widziałam gołębie w Krakowie czy Wrocławiu całe pokaleczone. I nie zmienia to faktu ze pomysłodawca jest cymbałem. W domu niech sobie kolce zamontuje dla swoich dzieci zeby mu nie łaziły tam gdzie nie trzeba.

  4. Mnie nie da się wytępić… 🙂 A gołąbki możnaby ponabijać na kolce wtedy inne by się nie zlatywały 🙂 A tak na poważnie można zrobić jak w Krakowie – kupić parkę sokołów wędrownych one solidnie przetrzebią tą masę dachowych obesrańców 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here