Objazd przy Oborze prawie gotowy; ZDW nadal nie ma wykonawcy remontu mostu

Prawdopodobnie do końca lipca potrwają jeszcze roboty związane z utworzeniem drogi objazdowej do centrum miasta. Modernizacja ta jest niezbędna by Urząd Marszałkowski mógł rozpocząć remont mostu przy Rybnickiej. Tymczasem Zarządowi Dróg Wojewódzkich nadal nie udało się wyłonić wykonawcy.
Remontuje się drogę lokalną biegnącą ulicami Drzewieckiego, Olimpijczyka i Grobla w dzielnicach Obora i Markowice. Rozebrano znajdujące się tam wcześniej betonowe płyty i pokrywa się drogę nową asfaltową nawierzchnią.

Prace prowadzone przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych idą lepiej niż się spodziewano, bowiem zakończą się już prawdopodobnie pod koniec lipca a nie, jak zakładano wcześniej, w połowie sierpnia.

Projekt organizacji ruchu podczas remontu mostu przy Rybnickiej jest już opracowany, ale Zarządowi Dróg Wojewódzkich nadal nie udało się wyłonić wykonawcy.
Jeśli w końcu się uda to czy roboty związane z budową hipermarketu pod Oborą i przebudowa tamtejszej drogi na rondo nie będą przeszkadzać pracom modernizacyjnym mostu?

/SaM/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here