Wakacyjne remonty w raciborskich placówkach oświatowych

Wakacje to czas remontów w placówkach oświatowych, zarówno tych podległych Starostwu Powiatowemu jak i Urzędowi Miasta. Wykonawcy się uwijają bo rozpoczęcie roku szkolego za pasem. Starostwo w to lato wróciło do modernizacji Zespołu Szkół Budowlanych, która trwała już dwa lata. Dokonano wymiany CO, docieplono stropy i wyremontowano sanitariaty za ponad 90 tys. zł.
W Zespole Szkół Zawodowych zlikwidowano działającą dotąd kotłownię i podłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej, wymieniono CO, docieplono ostatnią kondygnację. Koszt remontu wyniósł 250 tys.zł.
„Ekonomik” doczekał się mmodernizacji instalacji elektrycznej, remontu posadzki. W przyszłym roku zamierza się wymienić CO, zlikwidować kotłownię i podłączyć do miejskiej sieci ciepłowniczej. Starostwo ma zamiar wymienić okna i pomalować szkołę. Wicestarosta Adam Hajduk przyznaje, że placówka jest bardzo zaniedbana. W roku ubiegłym chcieliśmy jakoś zaradzić sypiącemu się tynkowi. Postanowiono, że elewację się zagruntuje, ale z braku pieniędzy zamiast farby dodano jedynie doda jedynie żółtego pigmentu – komentuje Hajduk.
Całościowy koszt remontu szacuje się na 1 mln 250 tys.zł.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 wymienia się instalację elektryczną i maluje szkołę za ponad 300 tys.zł. Planuje się także budowę łącznika prowadzącego do sali gimnastycznej za 950 tys.zł.
Natomiast w ZSO nr 2 dokonano termomodernizacji, wymieniono okna na ostatniej kondygnacji i wyremontowano dach za 220 tys.zł.
W szkole sportowej modernizowano budynek pływalni za 370 tys.zł. a także wymieniano CO i okna za 190 tys.zł.
W „Mechaniku” wyremontowano sanitariaty za kwotę 120 tys.zł.
Zaś Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, nad którą również czuwa starostwo zaliczyła wymianę CO, wymianę kotłowni węglowej na olejową i docieplenie ścian oraz dachu. Kwota remontu wyniosła w tym przypadku 280 tys.zł.
W Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rudach wymieniono okna i CO za ponad 17O tys.zł.

- reklama -

Jak podaje urząd środki pochodzą głównie z Wojewódzkiego i Państwowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Raciborski magistrat remontuje z kolei przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja, czyli placówki, które są mu podległe.

W Gimnazjum nr 5 w budynku głównym i piwnicach wymieniono okna. Przeprowadzono także remont elewacji.
Do końca sierpnia w G1 powinno zakończyć się docieplenie stropodachu. Koszt – ponad 100 tys.zł.
Także z końcem wakacji powinien zakończyć sie remont z G3. Modernizuje się szatnie, w planie jest wprowadzenie tam nowoczesnych szafek. Ponadto toaleta przystosowana dla niepełnosprawnych, izolacja budynku, wymiana CO. Wszystko to za 100 tys.zł.
W Szkole Podstawowej nr 15 remont podzielono na dwie części. Pierwsza obejmuje przebudowę CO, remont dachu (segment administracyjny i łącznik). Ten etap za prawie 60 tys.zł. A drugi polega na odnowieniu kilku sal w pionie wodnokanalizacyjnym, malowaniu i wypłytkowaniu miejsc przy sanitariatach za 60 tys. Prace mają się zakończyć w tym miesiącu.
Tymczasem trwają prace związane z wymianą CO w budynku mieszczącym żłobek, ośrodek zdrowia i bibliotekę przy ulicy Słonecznej. Łączna kwota – 175 tys.zł.
W SP13 odbyła się termomodernizacja stropodachu za prawie 200 tys.zł.
Z kolei w SP3 do końca sierpnia powinien się zakończyć remont dachu.
Remontu doczekało się także przedszkole w Brzeziu. Obejmuje on odwodnienie budynku, drenaż opaskowy, kanalizację deszczowa, utwardzenie drogi do parkingu, likwidację starego szamba za 140 tys.zł.
Natomiast kilka już lat trwają prace w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ocicach: przeniesienie biblioteki do budynku szkoły, remont zewnętrznej elewacji, remont dachu. A także remont boiska, na którym ma się znaleźć specjalna rolowa trawa. W sumie – 280 tys.zł.
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Markowicach trwa kolejny etap budowy boiska (widownia, bramki) za 182 tys.zł z czego prawie 130 tys.zł stanowi dofinansowanie MEN.

/SaM/

- reklama -

968 KOMENTARZE

  1. Jeśli jakieś metody gdzieś się dobrze sprawdziły to warto je także zastosować w SRC. Jeszcze z 40-50 lat temu Rybnik był tej samej wielkości co SRC a o Raciborzu wtedy mówiono oh, ah jaki piękny. Należy przeanalizować co się stało, że Rybnik stał się nagle centrum a Racibórz stanął – bo nie możemy pozwolić sobie na kolejne wpadki bo za chwilę będziemy mieli radę sołecką i sołtysa Raciborza.

  2. Dobrze, prawisz, człecze! Mądrego to i dobrze posłuchać! A widzieliście w innym wątku, że Platforma i Myśliwy idą na czołowe zderzenie z segregatorem odpadów?

  3. Widziałem. Ale ten Markowiak podwyższył mi tym ciśnienie!!!. Jak tak można, taki tupet, taka bezczelność i pogarda wobec mieszkańców. Należy mu przywyborach zadać cios tak by zrozumiał, że lepiej będzie dla niego i dla tego miasta jeśli raz na zawsze się wyniesie z tąd. Ludzie kochani nie wracajmy ponownie do tego co najgorsze i bezwartościowe. Nie sprawdzał się jako prezydent, nie sprawdza się jako parlamentarzysta i co chce ponownie udowodnić, że się nie sprawdzi jako ekshumowany prezydent???

  4. a Was? /2006-09-14 08:24:43/ W tym poscie powiedział coś waznego. Choroba raciborskich krów, polega na tym, że za dużo oczekujemy od władzy, za mało sami chcemy działać. Dletego patrzymymy na kandydatów z persp. co zrobią a nie „z kim chcą współpracować”, z jakimi mieszkańcami i czy w ogóle. Radny to ktoś kto ma zaspakajać potrzeby mieszkańców a nie rządzić!

  5. Problemy są podobne i w innych miastach, a mimo to nie ściągają z Rybnika… nie mamy szans konkurować inwestycyjnie z ROW; postawmy na kulturę i edukację. Tylko specyficzność miasta zagwarantuje mu rozwój. Bo tak to będziemy mieć tylko trochę mniejsze supermarkety, trochę mniej mieszkańców, trochę mniej ludzi młodych, trochę mniejsze dochody, trochę gorsze mieszkania, trochę gorsze samopoczucie.

  6. Jak A-F skończą się już tematy to potrafi rzucić nawet komentarz z fascynacją ile to już tu jest dyskutantów. Och ten niepoprawny forumaniak A-F ;P

  7. Napisałem ten komentarz dlatego, że teraz jest możliwość zobaczyć ile komentarze zajmują stron (przedtem była tylko informacja o ilości komentarzy). A ja już myślałem, że Arteks się na nas obraził 😛

  8. Wolny rynek i to wszystko. Jak w naturze da sobie radę. Kontrola powinna odbywać się na łamaniu praw pracowniczych, człowieka i tyle. Zostawić to i nie wpieprzeć się z butami, bo gnój można nanieść, ten strukturalny z minionej epoki.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here