Bezpłatne porady prawne i pomoc psychologiczna w Raciborzu

W Raciborzu ruszył projekt „Utworzenie Sieci Punktów Pomocy dla Kobiet i ich Rodzin”. Działalność owych Punktów będzie skoncentrowana m.in. na walce z przemocą w rodzinie. Projekt „Utworzenie Sieci Punktów Pomocy dla Kobiet i ich Rodzin” jest realizowany ze środków Ministerstwa Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Społecznych.

Jego głównym celem jest stworzenie warunków pomocy dla kobiet i ich rodzin poprzez utworzenie sieci Punktów. Ich działalność będzie skoncentrowana na walce z przemocą wobec dzieci i przemocą w rodzinie, profilaktyce uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem alkoholizmu, narkotyków i nikotyny wśród młodzieży, prowadzenie porad prawnych i psychologicznych wśród grup defaworyzowanych społecznie, zorganizowanie grup wsparcia dla kobiet.
Pomysłodawcy podkreślają, iż realizacja projektu jest uzasadniona istniejącymi potrzebami społecznymi, ponieważ „kobiety i ich rodziny, szczególnie te niewydolne wychowawczo i żyjące w trudnych warunkach materialnych, wymagają działań prowadzących do promowania wartości rodzinnych jako fundamentu życia społecznego”.

W ramach zadania Śląskie Centrum Równych Szans w Katowicach – wspólnie z organizacjami partnerskimi działającymi w Raciborzu, Jaworznie, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Siemianowicach Śląskich, Gliwicach – zostały powołane Punkty Pomocy dla Kobiet i ich Rodzin. W siedmiu Punktach udzielana jest pomoc prawna i psychologiczna; działają grupy wsparcia; odbędą się również warsztaty dla działaczy organizacji pozarządowych i wolontariuszy oraz seminaria.

Porady i pomoc psychologiczna są udzielane po uprzednim skierowaniu przez konsultanta, czyli osobę pierwszego kontaktu

/SaM/

Kontakt: Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka Tęcza w Raciborzu
e-mail: [email protected]
tel. 32/ 417 85 56
porady prawne: wtorki – 17.30 – 20.30
pomoc psychologiczna: poniedziałki – 16.00 – 17.30
środy -16.00 – 17.30

- reklama -
- reklama -

26 KOMENTARZE

 1. Hehe, nie ma to jak nasza prokuratura. PiS zniszczy wszystkich, ktorzy kandyduja przeciwko nim. Cala sprawa nie ma znamion przestepstwa a poza tym zostala juz wczesniej umorzona. Zastanawiam sie tylko czy pomaganie ludziom w OPS juz karalne.

 2. nijaka MARYŚKA WIECHA, powiększyła swoje CV o kolejny skandal. Otóż nie tak dawno przechodziłem ulicą Solną a Bankową i co widzę? Mery wpakowała się w samochód jakiemuś brodaczowi. idę i staram się podsłuchać:Mery zaklina kierowcę zielonego(chyba)tico,żeby nie zgłaszać tego na policję, bo ona jest osobą publiczną itd. Nie wiem jak „brodacz”zareagował,ale skoro o tym nie piszą, to chyba sprawa została wyciszona. Patrząc na MW miałem wrażenie, że była w stanie wskazującym na spożycie.

 3. To są właśnie metody PiS, czyli wykładnia prawa w IV RP. Rzucić g… może się przylepi i pomoże w wygranej w wyborach. Przykład idzie z góry, najpierw coś powiedzieć (patrz Maciarewicz), a potem tłumaczyć, że nie to się miało na myśli. Pochowajmy IV RP w najbliższych wyborach!!!

 4. Nie byłbym taki pewny, czy za tym stoi PiS. Myslę, że sa tacy, którym towarzystwo M.L i A.H przeszkadza jeszcze bardziej. I że sa w stanie poruszyć więcej niż nasi raciborscy PiSowcy…

 5. Metoda działania i zaplecze które to popycha,wskazuje moim zdaniem na naszych lokalnych PiSiaków.Chłopcy jednak dali ciała na całej lini.Chcieli uwalić tym naciąganym numerem Lenka i jego bosa. Tylko biedaki nie przypuszczali, że wystartuje AM,któremu udało się do końca utrzymać w tajemnicy swoje zamiary i niświadomie zrobili mu przysługę.Nawet żeby realizować takie numery trzeba mieć kilka fałd więcej od kury na mózgu. Jeśli jest się z PiS to nie znaczy że od razu można mierzyć się z Kurskim.

 6. Cała sprawa została nadana przez Markowiaka i jego królową. To rzecz pewna. Dziwię się tylko, że Wawoczny dał się sobą posłużyć tym mentom społecznym.

 7. A DLACZEGO UWAŻACIE, ŻE TO PIS? OSOBIŚCIE JESTEM PRZEKONANY, ŻE KANDYDAT MARKOWIAK, CHCE WYELIMINOWAĆ WSZELKICH POTENCJALNYCH KONTRKANDYDATÓW DO FOTELA PREZYDENCKIEGO (CZYT. ML – POZOSTALI DWAJ PANOWIE SIĘ TU NIE LICZĄ I SĄ JEDYNIE OFIARAMI TEJ ROZGRYWKI)

 8. Teraz już wszystko dozwolone. Zapanował relatywizm moralny i nie mamy prawa jako wyborcy oburzać się na cokolwiek. To wszystko są „negocjacje polityczne”, które na celu mają rozbicie istniejących układów. A po co? Po to by na ich miejsce powstały nowe, lepsze. A dlaczego lepsze? To proste, bo nasze PISOWSKIE!!!

 9. Termin „układy” jest bardzo często stosowany, bo jesy bardziej czytelny dla prostych ludzi.Zacznijmy stosownie pisać o strukturach demokratycznych, tych, które w mniejszym lub większym stopniu chcą przyczynić się do rozwoju Raciborza.Starajmy się nie naśladować parlamentu.Ja i Wy decydujecie co jest dla Raciborza dobre np:tradycja, czy nowoczesność,nacjonalizm czy pluralizm itd.

 10. Dziwne pan prezydent poprosił aby dyrektorka OPSu uzupełniła wykształcenie,zajmując takie stanowisko sama powinna o tym pomyśleć.Ludzie z dobrym wykształceniem nie mają pracy, i takie stanowisko mogliby pełnić bez uzupełniania wykształcenia bo już go mają.Bardzo często tak się zdarza,że ludzie bez wykształcenia zajmują kierownicze stanowiska.Oto przykład kierownik gospodarczy w szkole podstawowej nr 15 pan Wysopal ma wykształcenie zaledwie zawodowe ale widocznie ma aż tak dobre plecy .

 11. Iza, Ty masz rację i bardzo mądry tok myślenia. Popieram Cię w 100%.Nawet więcej. Moim zdaniem kierownik gospodarczy w szkole podstawowej powinien mieć nie tylko wyższe wykształcenie, ale skończone przynajmniej dwa fakultety, w tym jeden na renomowanej uczelni zagranicznej. Jeszcze mała osobista rada. Następny post napisz, jak sama skończysz podstawówkę.

 12. Co do tej całej sprawy to widze ze gazety publikują bzdury nie wiedząc a jakie pieniądze dokładnie chodzi i o co dokładnie chodzi w tej całej aferze. Nie chodzi tu o jakieś pierdołowate delegacje które prezydent podpisywał inblanco więc derektorka OPSu wpisywała co chciała. Chodzi o wyłudzenia jakie dochodziły w Ośrodku Pomocy Społecznej które dokonywane były przez kierowcę kierowniczkę i dyrektorkę na kwote powyżej 10tyś złotych. Nasz prezydent uznał cyt. „to nie dużo w Urzędzie Kradną Więcej”

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here