ŚWIĘTO DRZEWA 2006, IV EDYCJA

15

W dniu 10.10.2006 uczniowie klasy III b pod kierunkiem R. Szramek wzięli udział w sadzeniu drzew i krzewów na terenie naszej szkoły. Drzewa Pokoju posadzili: Dyrektor szkoły Dariusz Malinowski ( brzoza), pani wicedyrektor Renata Dradrach – Szweda (orzech) oraz pani Róża Szramek (grab). Sadzonki na Drzewa Pokoju otrzymaliśmy od znanego dendrologa pana dr Jana Dudy, który także pomagał nam swoimi cennymi wskazówkami jak należy sadzić poszczególne rośliny. Resztę roślin zakupiliśmy ze środków przyznanych nam przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Raciborzu.
Pogoda dopisała – był piękny, słoneczny dzień. Najpierw musieliśmy usunąć część zeschniętych i chorych roślin, które trzeba było wykopać z korzeniami.
Uczniowie pracowali ciężko, gdyż ziemia była bardzo sucha i kopanie dołków było bardzo uciążliwe. Po zasadzeniu rośliny zostały podlane, a Drzewa Pokoju otrzymały podpórki. Uczniowie klasy III b otrzymali pochwałę Dyrektora, a wyróżniający się uczeń Damian Kołek otrzymał nagrodę specjalną z rąk Jana Dudy. Była to książka jego autorstwa. Była to prawdziwa lekcja ekologii, na której uczniowie nauczyli się jak prawidłowo sadzić rośliny (odpowiednie miejsce, wielkość dołków, użyźnianie darnią, zakopywanie roślin i prawidłowe utwardzanie ziemi wokół, pozostawienie dołków do który będzie spływać woda deszczowa) i jak o nie dbać.

- reklama -

15 KOMENTARZE

  1. Byłyśmy z siostrą i słuchałyśmy. Tak jak napisałam – wykonanie piosenek fenomenalne. Takie… inne od wszystkich. Wiedziała, co śpiewa i po co spiewa i jak zaśpiewać, zeby dotrzeć do serca. Wrażliwa i konkretna osoba tak mi sie wydaje. Szkoda, ze jej nawet nie wymieniliście, ze śpiewała podczas festiwalu.

  2. Ale tatusia Faustynki musi sporo kosztować kampania wyborcza (zwłaszcza lawety)skoro posłał swoją urokliwą córkę (muszę to przyznać)boso na występy. Ryszardzie miej Ty Boga w sercu!!:)

  3. A-F , tym razem (po raz kolejny) poniżej czegokolwiek. Nie byłeś na Przeglądzie. Nie masz o czym pisać, a statystyki trzeba wypełniać i w związku z tym jakiś tam wpis dołożyć… Brak słów. Zastanawia mnie tylko czy więcej w tym nienawiści czy głupoty, no chyba, że po równo…

  4. Czy pisząc, że Faustynka jest bardzo ładna i ma aniołkowatą buzię z rysami podobnymi do jej wójka jest czymś „poniżej czegokolwiek”? Jeśli tak to odnoszę wrażenię że mf jesteś pusty jak te instrumenty, które masz przed sobą.

  5. Hhhehe, nic nowego A-F nie pokazałeś. Jak zwykle wycofujesz sie chyłkiem niczym rak. A co miało znaczyć rozpisywanie sie o kampanii wyborczej w tym wątku? Mylenie faktu? A-F odrobinę godności, a nie obrażanie! Przepraszam! Przecież nie powiedziałeś nic takiego, i jeśli czuję się urażony to już moja sprawa, wiem. Ale wiedz,że nie czuję się urażony. Raczej czuję politowanie wobec Ciebie. Wszystkiego dobrego. Możesz jescze coś ciekawego napisać na mój temat. 🙂 Wszystkiego dobrego. Papa

  6. Żałuję tylko, że dałem się wciągnąć w tę dyskusję. Przepraszam Cię A-F. Szczerze Cię przepraszam. Rób dalej swoje, skoro taka Twoja droga. Jeszce raz wszystkiego dobrego.

  7. Czy to mam uważać za przeprosiny (chociaż nie przyszło mi przez myśl byś mnie przepraszał) czy sarkazm? Dlaczego jestes taki poważny mf (bo nawet żart ozdobiony buźką, którą zamieściłem w poprzednich komentarzach jakoś jest źle widziany przez Ciebie). Wyluzuj instytucja kultury i jej pracownicy powinni znać się na humorze, który także jest formą kultury. Papa

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here