Święto pieczonego ziemniaka

0

Ziemniak- pospolite, a jednak wspaniałe warzywo, przyrządzane w naszej kuchni na setki sposobów, stał się pretekstem do wspólnej zabawy. Pod hasłem „Święto pieczonego ziemniaka” w grupie straszaków dnia 19.10.06 zgromadzili się wraz z dziećmi rodzice i nauczyciele.

Zabawa zaczęła się o godzinie 15.30 przy sprzyjającej, jesiennej pogodzie.
Program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję wspaniale wykonany przez dzieci przeplatany był zabawami, w których aktywny udział mogli wziąć także rodzice. Wiele emocji i uśmiechu wzbudziły sytuacje w których ci ostatni mogli się pochwalić swoimi zdolnościami oraz inwencją (np. recytacja wiersza znanego z przedszkola, czy piosenki, tańce ze swoimi pociechami.
Święto urozmaiciły także zabawy ruchowe, konkursy, zawody w poszukiwanie ukrytych ziemniaków. Gwoździem programu było ognisko w ogrodzie przedszkolnym, przy którym odbywały się śpiewy i popisy dzieci w tańcach.

Uroczystość zakończył oczywiście tytułowy bohater imprezy podany w postaci pieczonej. Wspólna zabawa pomogła poznać się rodzicom na wzajem, a także dostarczyła dobrej, kulturalnej rozrywki.


Ilona Perek, Sabina Henrykowska

Przedszkole nr 24 często działa w terenie. Zobacz Hipoterapia.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here