Szkolnictwo na wysokim poziomie

Remonty i modernizacje w placówkach oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu mają na celu polepszenie warunków kształcenia młodzieży. Warto podkreślić, że kształcenie w powiatowych szkołach jest na bardzo wysokim poziomie, a uczniowie osiągają sukcesy nie tylko na szczeblu lokalnym i regionalnym, ale również krajowym i zagranicznym.


Artur Noga i jego trener Karol Szynol


Katarzyna Dulian, zawodniczka MKS-SMS „Victoria” Racibórz, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, jest wicemistrzynią Europy w pływaniu na 200 m stylem klasycznym. Lekkoatletycznym mistrzem świata juniorów w biegu na 110 m jest Artur Noga, również zawodnik raciborskiej „Victorii” i uczeń SMS-u.


W rankingu dziennika „Rzeczpospolita” I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Raciborzu zajęło wysoką lokatę. Zdecydowały sukcesy uczniów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych w 2005 roku. W sumie w rankingu uwzględniono 387 szkół – takich, które miały co najmniej dwóch laureatów lub finalistów w trzydziestu olimpiadach w ubiegłym roku szkolnym. „Kasprowicz” w Raciborzu okazał się najlepszą szkołą w regionie raciborskim, szesnastą w województwie śląskim i 134 w kraju.


Niewątpliwym sukcesem szkoły jest również posiadany Znak Jakości Interklasa, a potwierdzający, że szkoła przygotowuje uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej. I LO. jest jedyną szkołą w Raciborzu i pierwszą ponadgimnazjalną w woj. śląskim dwukrotnie wyróżnioną Znakiem Jakości Interklasa.


Wysoki poziom kształcenia odnotowuje też II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, a wyniki tegorocznych matur potwierdzają wysoki poziom nauczania. Pozytywny wynik z egzaminu dojrzałości uzyskało tutaj ponad 98% maturzystów i był to jeden z najlepszych wyników w województwie śląskim.


„Raciborską politechniką” nazywany jest Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu, który realizuje program Leonardo da Vinci. Program stwarza młodzieży możliwość staży w zakładach Siemensa w Niemczech. Młodzi ludzie, oprócz poznania w praktyce zagadnień, których uczą się w Raciborzu w teorii, mają szanse poznać kulturę niemiecką oraz szlifować język.


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here