Gimnazjum nr 2 w Raciborzu otrzymało certyfikat „Śląskiej Szkoły Jakości”

14 października 2006r. Gimnazjum nr 2 w Raciborzu, jako jedna z dwóch szkół powiatu raciborskiego – uzyskało certyfikat Śląskiej Szkoły Jakości.
Certyfikat ten jest dużym wyróżnieniem, przyznawanym na okres pięciu lat14 października 2006r., Gimnazjum nr 2 w Raciborzu, jako jedna z dwóch szkół powiatu raciborskiego – uzyskało certyfikat Śląskiej Szkoły Jakości.
Certyfikat ten jest dużym wyróżnieniem, przyznawanym na okres pięciu lat. Oznacza, że w szkole został stworzony i wdrożony system zapewniania jakości pracy szkoły.
Aby przystąpić do programu szkoła musiała udowodnić, że spełnia wymagane warunki m.in.: posiada osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i międzynarodowym, wdrażane są projekty związane z edukacją europejską, projekty edukacyjne i wychowawcze uzyskuje nagrody na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
W szkole funkcjonują oddziały integracyjne. Zatrudnieni nauczyciele mają pełne kwalifikacje i zdobywają kolejne stopnie awansu zawodowego.
Efekty kształcenia są wysokie. Wdrażane są programy mające na celu stałe podnoszenie wyników nauczania i wychowania. Wspólny wysiłek nauczycieli, rodziców i uczniów przynosi wymierne efekty. Mamy nadzieję, że uzyskany certyfikat będzie wspaniałym bodźcem do dalszej efektywnej pracy, której głównym celem jest wszechstronny rozwój ucznia na miarę jego możliwości i potrzeb.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here