Wizyta robocza nauczycieli G5 w partnerskiej szkole Paul-werner-Oberschule w Cottbus.

Bezposrednią realcję z wizyty w szkole partnerskiej w Cottbus przesłali przebywający tam nauczyciele raciborskiego Gimnazjum nr 5.

20 listopada br. rozpoczęła się wizyta przedtsawicieli nauczycieli G5 w Raciborzu w Paul-Werner-Oberschule w Cottbus. Celem spotaknia jest: poznanie struktury szkoły – po zmianie typu placówki; obserwacje zajęć dydaktycznych oraz dydaktyczno-wychowawczych; omówienie współpracy na dalsze lata; wymiana doświadczeń w pracy nauczycielskiej oraz nawiązanie kontaktów między uczniami obu szkół.

Nauczyciele j. ang, matematyki i j. niem. uczestniczyli w zajęciach informatyki, fizyki, j.ang., j.niem. oraz lekcji wychowawczej.

Odbyła się rownież konfrencja nauczycieli j.ang., której celem było wypracowanie wspólnych krytriów ocen i sposobu oceniania egzaminu z j. ang. na koniec etapu kształcenia.
Nauczyciele obu szkół ustalili plan współpracy na najbliższe lata: projekt „Zagospodarowanie terenów po wyrobiskach kopalnianych w Polsce i w Niemczech”, wymiana młodzieży w roku szkolnym 2007/2008 i 2008/2009; projekt eTwinning; współpraca gazetek uczniowskich; korespondencja listwona uczniów.Pozdrowienia z Cottbus przesyłają nauczyciele G-5


Zuzanna Bednarska

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here