Wizyta w Parku Krajobrazowym Łężczok

Uczniowie piątych klas Szkoły Podstawowej nr 15 odwiedzili rezerwat przyrody Łężczok. W ten sposób wraz z opiekunką Koła Turystyczno – Przyrodniczego panią Sylwią Kiwus szukali i opisywali jesienne zmiany w przyrodzie.

Tak o wycieczce opowiadali jej uczestnicy: Wycieczka rozpoczęła się od przeczytania regulaminu prawdziwego przyrodnika. Każdy z nas musiał podać jedną zasadę jak zachowywać się w rezerwacie. Potem pani przypomniała kilka, o których zapomnieliśmy. Potem wyruszyliśmy na poszukiwania oznak jesieni. Znaleźliśmy fioletowe kwiatki – zimowity, które są trujące. Nie wolno ich zrywać. Potem sprawdzaliśmy zanieczyszczenie powietrza. To wcale nie jest trudne. Wystarczy znaleźć porosty i mieć bioindykator. Nie mogliśmy nie zobaczyć najstarszego drzewa w rezerwacie. To dąb, który podobno pamięta czasy Jana III Sobieskiego, patrona naszej szkoły. Było ciekawie. Już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki….może następnym razem poszukamy wiosny?

- reklama -
- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Silentwind i loko – Czy wy aby nie boicie się prawdy? Nie, żebym zaliczał się do kręgu „świętych” ale niestety, to co ksiądz Świerc pisze to prawda, której wiele osób do siebie nie dopuszcza. Zaczyna się już od najmłodszych lat. Często jest tak: Dziecko siedzi przed komputerem, rodzice mają spokój, bo przecież ich dziecko ma zajęcie i nic złego nie robi. A potem jest wielkie zdziwienie, skąd u dziecka problemy emocjonalne i zaburzenia postrzegania samego siebie.

  2. Może wiecie, a może nie, ale psychologia bardzo obszernie wypowiada się na tematy dotyczące zastępowania kontaktów interpersonalnych przez migający ekran komputera. Okazuje się, że nawet prozaiczne niegdyś spotkanie chłopaka z dziewczyną nie kończy się jak należy, gdyż nie jesteśmy nauczeni przebywania i rozmawiania z ludźmi. W skrajnych przypadkach czatowanie kończy się poradniach leczenia uzależnień. Bo czatowanie uzależnia tak samo jak alkohol i narkotyki

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here