Kamień węgielny pod hipermarketem

  Dziś 7 grudnia na terenie Kamienioka uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę centrum handlowego. Rzeczonym kamieniem stał się ostatni 10 – metrowy, ważący 2 tony pal, który jest podstawą pod fundamenty przyszłego obiektu. Dowodem na to, że nawet niebiosa sprzyjają realizacji inwestycji, tak oczekiwanej przez raciborzan, jest dzisiejsza pogoda. Mam nadzieję, że będzie sprzyjać realizatorom do końca – powiedział na spotkaniu Jan Osuchowski. – Dziś mieszkańcy nie pytają mnie już czy centrum powstanie, ale kiedy.
  Zbigniew Baran


  Jak powiedział nam Zbigniew Baran, prezes legnickiej firmy Modernbud, głównego wykonawcy, największym problem były warunki geologiczne. Teren nie posiadał warstwy nośnej, dlatego konieczne było zrobienie specyficznego posadowienia obiektu na palach żelbetowych. W sumie w ziemię na Kamienioku wbito ich ponad 2 tys. o łącznej długości 30 km. Nad budową centrum pracuje 25 firm podwykonawczych z 400 budowlańcami.  Mirosław Lenk składa pamiątkowy podpis na palu
  Ostatni pal, kamień węgielny, idzie w ziemię


  Michel Kuszczak dyrektor raciborskiego marketu przyznaje, że na dziś udało się zatrudnić 45 osób na stanowiska menedżerów, którzy szkolą się w sklepach w Wałbrzychu, Zielonej Górze i Legnicy. Wśród nich są osoby już w branży doświadczone, ale są i takie, które muszą ją poznać od podszewki. Rekrutacją pracowników Francuzi zamierzają zajać się dopiero na początku przyszłego roku.  


  Sam hipermarket zajmie powierzchnię 7.300 m2, cały obiekt – ponad 19 tys. Wśród marek, jakie będzie można znaleźć w galeriach wymienia się m.in. Deichmann, EuroRTV, jubiler YES, ponadto apteka, a nawet poczta.
  Budowa centrum ma zostać zakończona pod koniec marca przyszłego roku.

  /SaM/

  Czytaj także Centrum handlowe pod Oborą w pierwszym kwartale 2007 .


  - reklama -
  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here