Ludmiła Nowacka powołana na wiceprezydenta

12 grudnia prezydent Mirosław Lenk powołał Ludmiłę Nowacką na swojego zastępcę z dziedziny spraw społecznych. W historii miasta to pierwsza kobieta obejmująca ten urząd. Do jej obowiązków należeć będzie m.in. koordynacja prac wydziałów: Lokalowego, Spraw Obywatelskich, Edukacji Kultury i Sportu oraz Biura Pełnomocnika Prezydenta ds. Społecznych. Nowacka dbać będzie też o właściwą organizację i funkcjonowanie systemu nadzoru i kontroli nad Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Szkołami Podstawowymi, Gimnazjami, Przedszkolami i Żłobkiem, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, Muzeum, Raciborskim Centrum Kultury, Zespołem Obsługi Placówek Oświatowych oraz Miejskim Zarządem Budynków.

Ludmiła Nowacka ma 46 lat. Jest dr nauk humanistycznych. Związana ze szkolnictwem od 1984 roku, kiedy to rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu. Następnie pracowała jako nauczyciel w raciborskiej SP 1, gdzie w latach 1995 -1999 pełniła funkcję dyrektora szkoły. Kolejno w latach 1999 – 2006 dyrektorowała Gimnazjum Nr 2 w Raciborzu. Od 2003 roku wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Odznaczona została Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznawanym przez Prezydenta RP, medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Śląskiego Kuratora Oświaty.

/SaM/

- reklama -

22 KOMENTARZE

  1. Ktoś mi może powie, czy to ta Nowacka, która uczyła kiedyś j.polskiego w SP 12 ? Chyba nie, bo tamta, jak dobrze pamiętam już wtedy miała chyba za 40 lat. A może to jej córka? Czy ktoś mi to może powiedzieć?

  2. Bardzo ładne imię – takie starosłowiańskie. Byłoby elegancko gdyby pozostali panowie prezydenci mieli dopasowane imiona do pani wice-prezydent jako : Kajko i Kokosz oraz Ludmiła:))) Powodzenia pani prezydent i życzę sukcesów w podległych pani resortach.

  3. Nauczycielem jest dobrym..swietnym manageem pozyskujacym pieniadze..ale jesli chodzi o zarzadzanie, kierowanie etc to juz taka dobra nie jest. Ale szczerze zycze Pani wszystkiego dobrego…

  4. wlasciwi ludzie na wlasciwych miejscach 😉 dlatego zapasnik zajmie sie kultura i oswiata, humanistka – lokalami (mzb), a zielenia miejska pewnie jakis matematyk ze specjalnosci z rachunku rozniczkowego, boszee, czy w tym miescie nie ma juz kompetentnych ludzi, a nie tylko takich co sie ladnie szczerza do obiektywu, co to *&^$&*& konkurs piękności jest czy co?

  5. „znamy się”- a kierowanie szkołą w chwili obecnej to co, dla ciebie to nic bo nic nie zrobiłeś! przeczytaj czym i za co odpowiada dyrektor. A ” Masterka bez JaY to na pewno jej ulubionam koleżanka maszkara!!

  6. Hahaha. Rozsmieszony doucz sie choc troche, master to on, wiec skonczony kretynie nie moge byc nia. Jesli sam sie lubujesz w oldtimerach to spoko, tylko nie przesadz z tą nekrofilią

  7. Jedyny nauczyciel historiu,u którego dostałem mniej niż -5 i jedyny, który nie dał mi 6…ale miałem z nią tyko rok, w IV klasie SP1 🙂 Gratuluje i powodzenia!

  8. A ja po prostu gratuluje pani Nowackiej. Przykro mi tylko, że nie będzie mnie już uczyć. To jest osoba na wysokim poziomie i sądzę, że dobrze będzie wypełniać swoje obowiązki.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here