Koncert galowy VII Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem”

17 stycznia o godz. 11.00 w D.K. „Strzecha” w Raciborzu odbędzie się Koncert galowy VII Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem”
VII Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem” odbywał się 8 i 9 stycznia w D.K. „Strzecha” w Raciborzu.
W przeglądzie uczestniczyły zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz zespoły działające przy parafiach, instytucjach kultury, stowarzyszeniach i placówkach wychowania pozaszkolnego z terenu powiatu raciborskiego. Uczestnicy przedstawiali inscenizację bożonarodzeniową w jednej z form – widowisko jasełkowe, szopka, spektakl teatralny lub grupa kolędnicza. Prezentacje ocenia jury.

Jury pod przewodnictwem Jerzego Dębiny (członkowie – Grażyna Tabor i Bernadeta Chłapek) postanowiło o przyznaniu 5 nagród: z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kobyli (za spektakl oparty na motywach „Małego Księcia”), z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu (za spektakl „Betlejemskie gwiazdki”), z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach (za widowisko „Kolędnicy”), z Domu Pomocy Społecznej św. Notburgi w Raciborzu (za spektakl „Historia przyjaźni Boga i człowieka”) oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu (za spektakl „Idźcie na cały świat”).
Jednocześnie nagrodzone zespoły reprezentowały powiat raciborski podczas Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki”, który odbywał się w dniach od 9 do 11 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Tu wyróżnienie specjalne zdobył zespół z DPS św. Notburgi, a nagrodę II zespół z SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i III nagrodę zdobył Zespół Szkół Specjalnych.

Przegląd „Pójdźmy do Betlejem” zakończy koncert galowy, podczas którego wyróżnienia dla laureatów wręczą Starosta Raciborski Adam Hajduk i Wicestarosta Andrzej Chroboczek. Koncert odbędzie się 17 stycznia 2007 r. o godz. 11.00 w D.K. „Strzecha” w Raciborzu przy ul. Londzina.

Celem przeglądu „Pójdźmy do Betlejem” jest kultywowanie zwyczajów i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a także aktywizowanie zespołów szkolnych do prezentacji piękna i bogactwa kultury materialnej i duchowej swoich miejscowości, wychowanie w duchu szacunku dla wartości, chrześcijańskich, narodowych i rodzinnych oraz kultywowanie gwary śląskiej i elementów wielokuturowości.
Organizatorami VII Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem” są Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here